Rozwód podczas snu… Czy to coś złego?

Zadziwiające, ale wpływa na jakość snu jak i na związek
Rozwód podczas snu… Czy to coś złego?
fot. istock.com
02.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Bez dwóch zdań, sen jest ważny, mimo, że ciężko w codziennych obowiązkach wygospodarować te minimum 8 godzin na sen. Ile to razy „zarwałaś” noc, a bo najpierw uczyłaś się do ważnych egzaminów, potem stres w nowej pracy, a później: kolki, ząbkowanie i Bóg wie co jeszcze.  

Rozwód podczas snu

Czy słyszałaś o takim zjawisku? I choć jest to dość jednoznacznie brzmiące i brzydkie określenie, ma dużo pozytywnych skutków. Rozwód podczas snu, to nic innego jak decyzja partnerów o spaniu oddzielnie, w różnych łóżkach, pokojach, czy całkowicie w innych domach. Chodź sama nazwa jest dość niefortunna i ma negatywne konotacje, to jeśli zostanie wykonana prawidłowo może mieć tylko pozytywny wpływ na twój związek, a także jakość snu – tak przynajmniej twierdzą eksperci z Sleepline.

Co to jest rozwód podczas snu?

Oczywiście nie mylmy tego z rzeczywistym rozwodem w świetle prawa. To tymczasowa sytuacja, w której partnerzy śpią oddzielnie, chociażby ze względu na różnicę w sposobie spania, nawykach, preferencjach, czy uciążliwym dla drugiego chrapaniu. Rozwód podczas snu nie zagraża twojemu związkowi a ma przede wszystkim zapewnić jak najwyższą jakość i efektywność snu.

fot. istock.com

Szczegóły jak powinien wyglądać ten „rozwód podczas snu” zależą tak naprawdę od partnerów i zakresu zaburzeń snu. No bo na przykład, jeśli jeden z partnerów dość często wstaje w nocy do toalety i powoduje u ciebie wybudzenie przez sam ruch, to spanie w oddzielnych łóżkach powinno być pomocne. Jeśli jednak partner cierpi na bezdech senny lub chrapie, lub partnerzy nie są w stanie dojść do porozumienia co do preferowanej temperatury w sypialni to najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie spanie w oddzielnych pokojach.

Zobacz więcej: Czy jeden stosunek w tygodniu wystarczy, by osiągnąć życiową satysfakcję i zadbać o zdrowie?

To co ważne, rutyna senna i wybranie jednego najlepszego rozwiązania są najważniejsze. Nie jest korzystna zmiana miejsca spania czy wybieranie, że niektóre noce śpicie wspólnie, a niektóre osobno. Najważniejsze podczas „rozwodu podczas snu” jest regularne okazywanie czułości, przytulanie, bycie blisko partnera. Tak by nie czuć się odrzuconym i niepotrzebnym.

Jakie są zalety rozwodu podczas snu?

Najważniejsze to uzyskanie wysokiej jakości snu, który przekłada się na nasze zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Pamiętaj, że zdrowy i dobry sen to poprawa pamięci, wzmocniony układ odpornościowy czy zmniejszone ryzyko poważnych problemów zdrowotnych.

Może się to wydawać dziwne, ale rozwód we śnie w rzeczywistości zbliża pary, bo dobrej jakości sen poprawia nastrój i sprawia, że więcej nam się chce.

Rozwód podczas snu i utrzymanie zdrowego związku

Zadbanie o dobrą jakość snu to jedno, ale by nie zrujnować związku wymaga dodatkowego wysiłku z obu stron. Zaplanuj spontanicznie czas na intymność, wplećcie w wasze codzienności romantyczne randki. Róbcie wszystko to, co sprawia, że wasz związek jest silny, spójny i wyrozumiały, a rozwód podczas snu nie zagrozi waszej relacji.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie