Krzysztof Hołowczyc działa w "kobiecym interesie"

Rajdowiec razem ze swoją córką Tosią wspiera szczytną akcję.
Krzysztof Hołowczyc działa w "kobiecym interesie"
01.07.2021
Dominika Stanisławska

W ubiegłą sobotę – 26 czerwca - Krzysztof Hołowczyc przywiózł swoją najmłodszą córkę - Tosię na akcję bezpłatnych badań dla kobiet „(z)Badaj się w kobiecym interesie”, która odbywała się w Olsztynku. Kierowca rajdowy jako ambasador kampanii mówił o ważnej roli wsparcia - udzielanego przez mężczyzn kobietom, które pomaga im dbać o swoje zdrowie i regularnie się badać.
Zobacz więcej: Rusza kampania „Strach ma wielkie oczy. Kieruj się zdrowiem w kobiecym interesie!”

„Strach ma wielkie oczy. Kieruj się zdrowiem w kobiecym interesie!”

Krzysztof Hołowczyc jest już dziadkiem, ale również mężem i tatą trzech córek, dlatego właśnie jak sam mówi zaangażował się w kampanię społeczną promującą regularne badania ginekologiczne dla kobiet. „Strach ma wielkie oczy. Kieruj się zdrowiem w kobiecym interesie!” - pod tym właśnie hasłem wystartowała 3. edycja kampanii społecznej „W kobiecym interesie”, której celem jest zachęcenie kobiet do regularnych wizyt u ginekologa i wsparcie w walce ze strachem. Aktualnie mniej
niż połowa Polek deklaruje, że przeprowadza regularne badania profilaktyczne z zakresu ginekologii. W stosunku do ubiegłego roku odnotowano spadek o 26 proc.! Powód? Strach przed zakażeniem koronawirusem, ale też strach o wynik diagnozy, ponieważ większość Polek nie wykonała żadnego badania ginekologicznego od stycznia 2020 roku. 71 proc. Polek przyznaje, że wsparcie najbliższych pomogłoby przełamać strach przed wykonaniem badań. Barierę strachu pomaga przede wszystkim przełamać mąż/partner – tak uważa 41 proc. respondentek, ale niestety aż 32 proc. Polek z lękiem o wyniki badań walczy samotnie.

Krzysztof Hołowczyc

- Udział mężczyzny w kobiecej kampanii może dziwić, ale ja jestem dumny, że zostałem ambasadorem tej wyjątkowej inicjatywy. Jestem mężem, tatą trzech córek, a także dziadkiem młodej kobiety – o ich zdrowie dba mój serdeczny kolega, który jest ginekologiem, ale mimo wszystko przypominam moim dziewczynom o regularnych badaniach, bo czuje się zobowiązany i robię to z miłości. – tłumaczy Krzysztof Hołowczyc. - Myślę, że każda kobieta tego oczekuje, dlatego właśnie zaangażowałem się w kampanię. Czuję ogromną odpowiedzialność za zdrowie moich dziewczyn. Gdy moje dziewczyny dowiedziały się o propozycji wsparcia kampanii od razu powiedziały, żebym się nawet chwili nie wahał. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie niejednego faceta namówić do tego, aby zainteresował się zdrowiem swojej partnerki i wspierał ją w dbaniu o nie. – dodaje Hołowczyc.
Zobacz więcej: Ginekologia dziecięca, czyli droga do zdrowej kobiecości

W ramach kampanii w 10 miastach w Polsce realizowana jest akcja konsultacji z szerokim bezpłatnym pakietem badań ginekologicznych (badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologia oraz test na obecność wirusa HPV). Konsultacje i badania realizowane są w weekendy czerwcowe i lipcowe w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim.

Krzysztof Hołowczyc i Tosia zachęcali kobiety do tego, aby badały się i wzięły udział w akcji w kolejnych miastach:

• województwo warmińsko-mazurskie – Ostróda (03/07)
• województwo podlaskie – Łomża (04/07), Zambrów (10/07), Bielsk Podlaski (11/07)
• województwo lubelskie – Kraśnik (17/07), Świdnik (18/07)
• województwo podkarpackie – Tarnobrzeg (24/07), Mielec (25/07)

Informacje jak się zapisać na badania, znajdują się stronie www.wkobiecyminteresie.pl, na której umieszczone zostały również materiały edukacyjne z poradami dla kobiet na tematy związane z profilaktyką ginekologiczną.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
samanta (Ocena: 5) 19.08.2021 07:06
Kobiety ogólnie żadko badają się ginekologicznie, więc to jest słabe. W domu też można sprawdzać cykle, ja używam do sprawdzania poziomu lh testera na ślinę Afrodyta. Też podaje jak to na co dzień wygląda lekarzowi na wizytach, na które chodzę co rok
odpowiedz
Renata (Ocena: 5) 09.07.2021 14:35
Ważne jest badanie piersi, którego generalnie kobiety nie wykonują. W domu też można przecież samobadanie robić, są specjalne rękawice femiglove do tego
odpowiedz
Polecane dla Ciebie