Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach? Tylko z PANTHENOL SKINHELP®

Na lato firma Gorvita poleca PANTHENOL SKINHELP® w piance lub w żelu o działaniu miejscowo chłodzącym i znieczulającym.
Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach? Tylko z PANTHENOL SKINHELP®
fot. istock.com
06.06.2021
Katarzyna Lemanowicz

Preparat doskonale sprawdza się w nagłych wypadkach, takich jak oparzenia słoneczne, termiczne, otarcia i zadrapania naskórka, a także ukąszenia owadów. Dzięki formule opartej na wyciągu z aloesu, alantoinie i d’panthenolu, z powodzeniem zapewnia także właściwą kurację odżywczo-regenerującą dla skóry suchej i skłonnej do alergii.

Oparzenia słoneczne - jak sobie poradzić?

Latem, korzystając z dobrodziejstw natury, szczególnie jesteśmy narażeni na doznanie przykrych urazów i wypadków. Do najczęstszych z nich należą powierzchowne skaleczenia i rany, oparzenia słoneczne i termiczne, czy też swędzące, a czasem nawet bolące ukąszenia owadów. Na wszelki wypadek powinniśmy mieć zawsze coś odpowiedniego pod ręką, w postaci preparatu łagodzącego dokuczliwe objawy ukąszeń, zranień lub poparzeń.

Jednym z nich jest PANTHENOL SKINHELP® z aloesem i alantoiną firmy Gorvita, będący hipoalergicznym preparatem dostępnym zarówno w piance jak i w żelu, polecanym w nagłych przypadkach. Przede wszystkim łagodzi on skutki oparzeń słonecznych i termicznych, a także ukąszeń owadów, niweluje ból i pieczenie towarzyszące otarciom i zadrapaniom naskórka.

Panthenol w piance

PIANKA i ŻEL PANTHENOL SKINHELP® działają miejscowo chłodząco i znieczulająco; polecane są w trakcie łagodzenia skutków oparzeń: słonecznych, termicznych, spowodowanych przez meduzy, a także ukąszenia owadów. Stosowane bezpośrednio po oparzeniu wykazują działanie ochładzające i przeciwbólowe. Zawarte w nich składniki czynne (wyciąg z aloesu, alantoina, d’panthenol) stymulują regenerację naskórka oraz przeciwdziałają powstawaniu blizn i przebarwień. Niwelują one również uczucie gorąca i pieczenia skóry. Zarówno pianka jak i żel doskonale nawilżają i odżywiają podrażnioną skórę; polecane są zwłaszcza do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej ze skłonnością do alergii.

Panthenol w żelu

Dodatkowo receptura żelu PANTHENOL SKINHELP® została wzbogacona o mentol o właściwościach znieczulających i zmniejszających podrażnienie błon śluzowych. Producent preparatów firma Gorvita, rekomenduje stosowanie pianki i żelu przede wszystkim w oparzeniach 1º spowodowanych płomieniem, gorącą wodą lub parą oraz powstałych na skutek nadmiernego promieniowania UV (słońce, solarium).

Pianka i żel służą do zewnętrznego stosowania. W przypadku pianki należy rozpylić jej warstwę na oparzoną powierzchnię skóry za pomocą pompki i pozostawić do wchłonięcia. Z kolei żel stosujemy nakładając jego 2-3 mm warstwę na oparzoną powierzchnię skóry i pozostawiając do wchłonięcia. Nie należy używać preparatów u dzieci poniżej 6 miesiąca życia.

Cena PANTHENOL SKINHELP® PIANKA: 12,60 zł/100ml

Cena PANTHENOL SKINHELP® ŻEL: 12,00 zł/100ml

PANTHENOL SKINHELP® PIANKA i ŻEL dostępne są bez recepty w aptekach i sklepach zielarskich na terenie całego kraju.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie