Ma 6 dzieci i czas na dbanie o siebie. Jaka jest twoja wymówka?

Lupe Barraza zwraca w ten sposób uwagę na przemoc domową i cukrzycę typu 2.
Ma 6 dzieci i czas na dbanie o siebie. Jaka jest twoja wymówka?
fot. healthline.com/
23.04.2021
Dominika Stanisławska

Lupe Barraza dzięki bieganiu uporała się z zagrożeniem cukrzycy typu 2 oraz pożegnała mężczyznę, który ciągną ją na dno. Zrobiła to wszystko przy 6 dzieci.
Zobacz więcej: 
Trzy powody, dla których warto pić herbatę z imbirem

Bieganie lekiem na wszystko - jak zacząć biegać?

Lupe Barraza to jeden z wielu przykładów tego, że wszystko jest możliwe - zgubienie zbędnych kilogramów, uwolnienie się od toksycznego partnera i wychowanie szóstki dzieci. Przygoda Lupe z bieganiem zaczęła się, gdy trafiła do szpitala w wysokim poziomem cukru i wagą dochodzącą do 100 kg. Kobieta już wcześniej miała do czynienia z tą chorobą, ponieważ jej rodzice chorowali. Mimo że wyniki badań Lupe były bardzo złe, to poziom cukru - chociaż wysoki - nie kwalifikował kobiety do cukrzycy typu 2.

Po tych przykrych doświadczeniach Lupe zaczęła stawiać sobie małe cele. Jak sama mówi w wywiadzie dla Healthline: “Nie obchodziło mnie, ile czasu to zajmie, jak szybko osiągane wyniki, ani cokolwiek innego. Chciałam tylko nad tym pracować”. 

Wszystko zaczęło się od małych kroków, czyli spacerów po najbliższej okolicy. Na początku nie było łatwo, bo Lupe musiała wstawać o 4, aby znaleźć czas na trening, a później zająć się dziećmi. Z czasem zaczęła biegać na bardzo krótkie dystanse. W międzyczasie kobieta postanowiła rozejść się z mężem. Lupe ważyła wtedy 70 kg i miała już za sobą kilka maratonów.

Diagnoza - toksyczny związek i cukrzyca typu 2

Chociaż zgubienie 30 kg to wyczyn, dla Lupe, która właśnie rozstała się z mężem, był to koniec przygody z bieganiem. “Szybko wpadłam w toksyczny związek z mężczyzną, który miał problemy z nadużywaniem różnych substancji - to coś, co doprowadziło go do fizycznej przemocy wobec mnie.” W ciągu trzech lat toksycznego związku Lupe przytyła 36 kilogramów. Na przestrzeni lat, aż do 2019 roku kobieta borykała się z otyłością. Gdy jej rodzice trafili do szpitala z powodu cukrzycy, Lupe znów postanowiła o siebie zawalczyć.
Zobacz więcej: 
Płyny do płukania jamy ustnej mogą zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19

Jak wrócić do biegania?

Po tym, jak w 2019 roku Lupe spakowała się i zostawiła przemocowego partnera, znów postanowiła zawalczyć o swoje zdrowie i wrócić do biegania, chociaż 3 lata stresu i złych nawyków żywieniowych w końcu doprowadziły do cukrzycy typu 2. 

Za pośrednictwem Instagrama i mojego bloga podzieliłam się swoją historią z innymi kobietami i otrzymałam wiele miłości i wsparcia. Niedawno zostałam ambasadorem Know Diabetes by Heart, przełomowej inicjatywy współpracy z American Heart Association i American Diabetes Association, której celem jest zmniejszenie liczby zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych, zawałów serca i udarów mózgu u osób chorych na cukrzycę typu 2 poprzez programy edukacyjne.

źródło: healthline.com

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Elka (Ocena: 5) 27.04.2021 14:07
Jak to się mówi, dla chcącego nic trudnego. Rano mam zbyt mało czasu na bieganie ale za to wieczorem już mam go więcej. Zakładam wygodne buty, na głowę słuchawki earebel w opasce, strój do biegania i wychodzę. Mogę biegać i cieszyć się muzyką długo bo nie uwierają a w tym czasie mąż czuwa nad dziećmi jakby miały się obudzić.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie