Czy kawa może być naturalnym spalaczem tłuszczu?

Najważniejszym składnikiem kawy jest kofeina.
Czy kawa może być naturalnym spalaczem tłuszczu?
fot. istock.com
19.04.2021
Katarzyna Lemanowicz
Z artykułu dowiesz się:
  • czy kawa pomaga w odchudzaniu;
  • dlaczego warto pić kawę;
  • czy kawa jest naturalnym spalaczem tłuszczu.
Kofeina wykazuje działanie pobudzające, co bezpośrednio ma wpływ na naszą aktywność fizyczną oraz metaboliczną. Z uwagi na swoje właściwości, kofeina wykorzystywana jest w produkcji licznych suplementów diety, których zadaniem jest wspieranie spalania tłuszczu. Zawartość kofeiny w kawie jest zależna od konkretnego jej gatunku. Najlepsze działanie wykazuje kawa pita o poranku, natomiast unikajmy jej picia bezpośrednio przez snem.

Kawa jako naturalny spalacz tłuszczu

Wypicie kawy może podnieść produkcję adrenaliny i glukagonu, czyli hormonów, które odpowiedzialne są za przebieg procesu uwalniania glikogenu z wątroby i czerpania niezbędnej energii z tkanki tłuszczowej. Jest to bardzo pożądane działanie, gdy naszym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej.
Dzięki kofeinie możemy zaobserwować proces uzyskania kwasów tłuszczowych bezpośrednio z naszej tkanki tłuszczowej. Podczas wysiłku fizycznego, nasze ciało wykorzystuje tkankę tłuszczową jako źródło energii. Kofeina  wykazuje zdolność stymulowania trzustki do uwalniania mniejszych ilości insuliny. Dzieje się to za sprawą paraksantyny, która jest odpowiedzialna za spalanie tkanki tłuszczowej. Paraksantyna jest metabolitem kofeiny.
Kawa przed treningiem
fot. istock.com

Kawa przed treningiem? Czy to dobry pomysł?

Jeśli zależy ci na spaleniu tkanki tłuszczowej, zalecamy wypicie kawy na kilka minut przed naszym treningiem.
Kofeina zawarta w kawie posiada właściwości moczopędne. Dzieje się tak za sprawą podniesienia ciśnienia krwi oraz  zwiększenia tempa pracy serca. Dzięki temu większa ilość krwi jest filtrowana przez nerki, co przekłada się na działanie moczopędne. Pozytywne właściwościowości kofeiny nie kończą się wyłącznie na aktywnym procesie spalania tłuszczu. Kofeina jest źródłem antyoksydantów oraz licznych składników odżywczych, które są korzystne dla naszego zdrowia oraz urody.

Jaką kawę wypić przed treningiem?

Najlepiej tę przygotowaną w domu i to w ekspresie do kawy. Jeśli zamierzasz dać sobie konkretny wycisk postaw na kawę bez mleka. Espresso, czy Americano - a idealne przygotujesz w ekspresie Philips 4300 LatteGo.

Philips LatteGo 4300

Co więcej, ekspres ten ma funkcję zapamiętania twoich upodobań. Możesz stworzyć dwa profile użytkownika, aby zachować takie preferencje jak moc, temperatura, ilość kawy czy mleka, dzięki czemu za każdym razem będziesz mieć idealną kawę. 

Więcej na temat ekspresu Philips 4300 LatteGo dowiesz się TUTAJ!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie