Tymi produktami usuniesz wirusa choroby COVID-19 z powierzchni w swoim domu!

Potwierdzono skuteczność produktów dezynfekujących Dettol przeciw koronawirusovi Sars-CoV-2.
Tymi produktami usuniesz wirusa choroby COVID-19 z powierzchni w swoim domu!
fot. materiały prasowe
21.01.2021

Marka Dettol uzyskała laboratoryjne potwierdzenie skuteczności swoich produktów przeciwko wirusowi SARS CoV-2, wywołującemu chorobę COVID-19. Badania zostały przeprowadzone przez Microbac Laboratories na zlecenie marki należącej do Reckitt Benckiser. Produkty do dezynfekcji powierzchni marki Dettol zabijają 99,9% bakterii, grzybów i wirusów[1], w tym wirusa SARS-CoV-2[2] i mogą być skutecznym środkiem zapobiegawczym przed rozprzestrzenianiem się tych patogenów.

Produkty Dettol – środki czystości zwalczające COVID-19

Jak wskazują naukowcy z Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO), wirus wywołujący chorobę COVID-19 może przetrwać na powierzchniach nawet do 28 dni.[3] To pokazuje, jak istotna dla ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest dezynfekcja powierzchni certyfikowanymi środkami takimi jak spray czy chusteczki do dezynfekcji powierzchni Dettol. Skuteczność produktów marki należącej do Reckitt Benckiser potwierdziły badania niezależnego laboratorium analitycznego Microrobac Laboratories. Ośrodek, jako jeden z niewielu na świecie, posiada certyfikat CDC (Centrum Kontroli i Prewencji Chorób) na wykonywanie tego typu badań. Uzyskane wyniki opublikowano m.in. na łamach naukowego czasopisma American Journal of Infection Control, opisującego badania dotyczące epidemiologii, kontroli zakażeń i infekcji.

„Nawet do 80% otaczających nas zarazków może przenosić się przez dotyk, w tym kontakt z zanieczyszczoną powierzchnią. Należy więc mieć świadomość, że obok zachowania dystansu społecznego, poprawnego noszenia maseczek na twarzy i prawidłowej higieny dłoni, równie istotne znaczenie dla przerwania łańcucha infekcji ma skuteczna dezynfekcja otaczających nas powierzchni” – mówi dr Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Z zarazkami i mikrobami domownicy mają styczność, w każdym pomieszczeniu – nie tylko w łazience. Jak wykazały badania National Science Foundation[4], bakterie, wirusy i grzyby równie często występują w toalecie, co na kuchennym blacie czy zlewozmywaku.

„Deski do krojenia, zlewy, lodówki, czy dziecięce krzesełka lub maty do przewijania to tylko część powierzchni, które szczególnie upodobały sobie bakterie i wirusy, w tym wirus choroby COVID-19. Regularnie ich dotykamy, a następnie, często nieświadomie, dotykamy również ust i twarzy, co zwiększa ryzyko kontaktu pośredniego, sprzyjającego rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Musimy pamiętać, że zdrowie bliskich jest w naszych rękach, a skuteczna dezynfekcja certyfikowanymi środkami pozwala znacząco ograniczyć ryzyko zakażenia” – przekonuje Monika Schmidt, dyrektor ds. medycznych i regulacji w firmie Reckitt Benckiser.

Antybakteryjny spray do powierzchni Dettol

To antybakteryjny i drożdżakobójczy płyn do mycia i dezynfekcji powierzchni, w tym powierzchni mających kontakt z żywnością. Jest skuteczny w zwalczaniu 99,9% bakterii i zabija wirusa powodującego chorobę COVID-19. Nadaje się do czyszczenia desek do krojenia, krzesełek dziecięcych, mat do przewijania, lodówek, koszy na śmieci, zlewów kuchennych, wanien i zaworów oraz desek sedesowych.

fot. materiały prasowe

Antybakteryjne i Drożdżakobójcze Chusteczki Do Mycia i Dezynfekcji Powierzchni Dettol

Nadają się również do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Są odpowiednie do: desek do krojenia, krzesełek dziecięcych, mat do przewijania, lodówek, koszy na śmieci, zlewów kuchennych, wanien i zaworów oraz desek sedesowych. Nie zawierają wybielaczy. Zabijają 99,9% bakterii, wirusa powodującego chorobę COVID-19, a także wirusa grypy H1N1, koronowirusa (BCV),RSV i rotawirusa.

fot. materiały prasowe

 

O marce Dettol

Dettol to wiodąca marka produktów do dezynfekcji, obecna w 124 krajach świata. Istnieje od blisko 80 lat i powstała z myślą o dezynfekcji sprzętu medycznego w brytyjskich szpitalach, wsparciu leczenia ran oraz profilaktyce chorób zakaźnych. Obecnie portfolioDettol obejmuje m.in. produkty do higieny i odkażania rąk orazdezynfekcji powierzchni, których skuteczność potwierdzają testy niezależnych instytucji badawczych.

 

Więcej informacji o marce i produktach Dettol znajdziesz na: https://www.dettol.pl/

 

 

[1] Działanie wirusobójcze dotyczy żelu antybakteryjnego Dettol

[2] Dotyczy antybakteryjnego sprayu i chusteczek do czyszczenia powierzchni

[3]https://www.csiro.au/en/Research/Health/Infectious-diseases-coronavirus/Understanding-the-virus/how-long-the-virus-can-survive

[4]https://d2evkimvhatqav.cloudfront.net/documents/2011_nsf_household_germ_study_exec_summary.pdf?mtime=20200710221516&focal=none

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.02.2021 13:41
Mam sporo środków, irobota i tak walczę z zabrudzeniami. Te najbardziej dotykalne przedmioty, że tak powiem przecieram każdego dnia. Do tego wietrzę mieszkanie itd.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie