Szczepionka przeciwko COVID-19 niebawem w Polsce!

Rząd podał szczegóły na piątkowej konferencji prasowej.
Szczepionka przeciwko COVID-19 niebawem w Polsce!
fot. istock.com
04.12.2020
Dominika Stanisławska

Na piątkowej konferencji prasowej zostały ogłoszone szczegółowej informacje dotyczące szczepionki przeciwko COVID-19. Szczepionka ma być bezpłatna, a rząd ma w planach zaczepić milion osób w ciągu miesiąca. Do piątku 11 grudnia wszystkie podmioty prowadzące działalność mogą zgłaszać się przez system internetowy.
Zobacz więcej: Jak zachować spokój podczas pandemii COVID-19?

Szczepionka przeciwko SARS-COV-2 – szczegóły

Na piątkowej konferencja prasowej z udziałem przewodniczącego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka oraz Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim, zostały podane szczegóły dotyczące szczepionki przeciwko COVID-19. Szczegóły dotyczące punktów szczepień będą podane we wtorek 15 grudnia. Zgłaszać mogą się wszystkie podmioty, które prowadzą działalność leczniczą, czyli przychodnie, szpitale (również te rezerwowe) i lekarze prowadzący prywatne gabinety.
Zgłaszać można się poprzez stronę przygotowaną przez rząd www.formularze.ezdrowie.gov.pl. Następnie zostanie podjęta decyzja, które placówki będą prowadzić szczepienia.

- Od dzisiaj mogą zgłaszać się podmioty lecznicze, które będą chciały brać udział w narodowym programie szczepień. Szacujemy, że w całej Polsce będzie to około 8 tys. punktów. Chcemy, żeby można było się zaszczepić w każdej gminie, w tym przynajmniej jeden mobilny punkt szczepienny. W Polsce kwalifikację do szczepienia będzie mógł przeprowadzić każdy lekarz, który posiada prawo do wykonywania zawodu  - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział także, że optymistyczne założenie jest takie, aby szczepić ok. milion osób miesięcznie. Zamówione szczepionki w zupełności pokryją potrzeby Polski. Szczepienia planowane są na początek stycznia.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie