5 prostych kroków do doskonałej postury

Czy zastanawiasz się jak chodzisz, czy masz wyprostowane plecy, napięty brzuch? Postawę możemy zdefiniować na dwa sposoby.
5 prostych kroków do doskonałej postury
fot. istock.com
17.11.2020
Katarzyna Lemanowicz

Po pierwsze jest to postawa w jakiej trzymasz swoje ciało w pozycji siedzącej lub stojącej. Po drugie to już konkretniej, ułożenie ramion, czy twój rdzeń jest silny i wyprostowany. To wszystko daje światu obraz twojej osoby. Można śmiało powiedzieć, że osoby przygarbione, z niewciągniętym brzuchem, wycofane są bardziej negatywne i niedostępne.

Oto 5 kroków do pięknej postawy

#1 Pozycja siedząca

Przyjrzyj się jak w tej chwili siedzisz. Biodra masz wysunięte przed kręgosłupem, kość ogonowa „podkulona” plecy i ramiona zaokrąglone? To nie jest właściwa pozycja. Zapamiętaj, na krześle siedź z zachowaniem zasady: plecy i ramiona wyprostuj, biodra pod kręgosłupem, stopy postaw na podłodze.

Zobacz więcej: MADE czyli nowe wyzwanie dla oczu w czasie pandemii [Ekspert radzi]

#2 Wzmocnij kości

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, słońca jest jak na lekarstwo. Jeśli nie dostajesz wystarczającej ilości naturalnego promieniowania, ograniczona jest produkcja witaminy D i w końcu nie wchłaniasz odpowiedniej ilości wapnia z diety. Nie wzmacniasz kości. A słaby układ kostny to między innymi bóle pleców i szyi, które wpływają na naszą postawę. Jeśli masz niedobór witaminy D, zmień dietę, wprowadź pokarmy bogate w tę witaminę. Zastanów się także nad suplementacją.

Piękna postawa - jak zadbać o proste plecy?

fot. istock.com

#3 Siła mięśni CORE

Wzmocnij mięśnie rdzenia, czyli mięśnie głębokie, poprzeczne brzucha, mięśnie przepony i dna miednicy a od razu zobaczysz poprawę w swojej postawie. Wzmocnij mięśnie CORE na ćwiczeniach typu pilaste, z taśmami TRX czy jodze.

#4 Rozciągaj się

Pracujesz non stop z telefonem ręku i siedzisz przed laptopem większość dnia. Pewnie nie zastanawiasz się za bardzo wtedy czy masz wyprostowane plecy, czy mięśnie brzucha są napięte, czy ramiona nie są skulone. Brak elastyczności mięśni bardzo źle wpływa na wygląd, na to jak siedzisz czy się poruszasz. Zacznij się rozciągać po każdej sesji treningowej. Wypracowanie mocnych ale też elastycznych mięśni jest kluczem do prawidłowej postawy.

Zobacz więcej: Nie możesz spać? To wszystko przez niedobory tych minerałów!

#5 Kontroluj swoją postawę

Świadomość ciała to podstawa. Musisz wiedzieć co robisz źle, najlepiej stań przed lustrem i przyjmij prawidłową postawę, następnie dla kontrastu zgarb się, biodra wysuń do przodu, ramiona w dół. Zobacz jak źle tak wyglądasz. W trakcie poruszania się czy siedzenia miej w głowie świadomość jak świetnie wyglądasz kiedy jesteś wyprostowana, kiedy masz napięte mięśnie. Nie rozleniwiaj się, a wypracowany nawyk szybko przyniesie efekt.

Ładna postawa, to lepszy wygląd, zdrowsze ciało i pewność siebie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie