Moc czystych warzyw w jesiennych zupach [EkoMama]

Bez wątpienia - podstawą diety o tej porze roku są zupy!
Moc czystych warzyw w jesiennych zupach [EkoMama]
fot. istock.com
16.11.2020
Katarzyna Lemanowicz

Na naszych stołach jesienią i zimą królują zupy mocno aromatyczne, pożywne i intensywnie rozgrzewające. Podstawą zarówno tych klasycznych, bogatych kremów czy egzotycznych azjatyckich są pełne kolorów i smaku warzywa. Taki posiłek to nie tylko dodający energii i poprawiający humor comfort food, ale również sposób na zapewnienie sobie jednej z pięciu porcji warzyw i owoców. Do tego zupy są łatwe i szybkie w przygotowaniu! Co zrobić, żeby mieć pewność, że przygotowane przez nas zupy są nie tylko pyszne, ale i zdrowe?

Jak prawidłowo myć warzywa i owoce?

Warto postawić nie tylko na różnorodność i wysoką jakość warzyw, dzięki czemu zupa będzie kompletnym i odpowiednio bilansowym posiłkiem, dostarczającym witamin, błonnika i innych składników odżywczych. Istotna jest również ich czystość - wtedy będziemy mieć pewność, że w pełni spełnią one swoje zadanie. Jednak samo mycie warzyw pod bieżącą wodą to często za mało, by skutecznie usunąć zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne.

W tym przypadku sprawdzi się skuteczny i w 100% bezpieczny koncentrat do codziennego mycia warzyw i owoców OnlyEco o działaniu antybakteryjnym. Płyn, oparty w 99% na składnikach naturalnego pochodzenia, dokładnie zmywa z powierzchni skórki brud, naturalne woski, nawozy oraz niebezpieczne dla zdrowia środki chemiczne, takie jak pestycydy, herbicydy, konserwanty i metale ciężkie. Jednocześnie nie zmienia smaku i zapachu warzyw i owoców. Natychmiast się spłukuje i nie zostawia filmu na powierzchni skórki.

Zobacz więcej: To jest przepis na zdrowie i odporność!

Jak umyć warzywa?

  • Wymieszaj w misce kilka kropli płynu z lekko ciepłą wodą, a następnie włożyć warzywa.
  • Pozostaw na chwilę - wystarczy ok. 20-30 sekund, aby zanieczyszczenia mogły w pełni się rozpuścić
  • Następnie umyte warzywa dokładnie opłucz w czystej wodzie i osusz.

Tak przygotowane warzywa mogą bezpiecznie trafić do idealnej jesiennej czy zimowej zupy, którą możemy podać także dzieciom.

Co znajduje się w płynie OnlyEco?

BIOfiltrat roślinny pozyskiwany w procesie fermentacji bakteriami probiotycznymi wspomaga oczyszczające działanie sufraktyny. Usuwa również brud, piasek i pozostałości nawozów, pestycydów oraz szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych.

Olejek ze słodkiej pomarańczy skutecznie usuwa naturalne woski i wykazuje działanie antyseptyczne.

OnlyEco - płyn do mycia warzyw

fot. Materiał prasowy

Psssst! Ruszyła jesienna edycja konkursu OnyEco #5porcjizdrowia. Szczegóły znajdziesz na Instagramie lub Faceboooku marki. Do wygrania zestaw produktów OnlyEco.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie