Jak post seksualny wpływa na związek?

Brak seksu w związku prowadzi do jego końca.
Jak post seksualny wpływa na związek?
fot. istock.com
27.10.2020
Dominika Stanisławska

Nie każda odmowa stosunku powinna nas dziwić, bo czy my, czy nasz partner nie zawsze musimy mieć ochotę na seks. Jednak w momencie, gdy ciągle słyszysz odmowę możesz zacząć się martwić. Dla waszych znajomych możecie być zgraną parę, ale w domu może być zupełnie inaczej. Chociaż druga strona odmawia stosunku, to dla kogoś, kto chciałby się kochać każde „nie” powoduje coraz większy chłód i niechęć, a z drugiej strony jest myśl, że przecież nie można spojrzeć na nikogo innego.
Zobacz więcej: Rób sobie dobrze!

Odrzucenie seksualne, dlaczego się na to godzimy?

Wiele kobiet mimo odrzucenia seksualnego pozostaje przy partnerze. Największy problem jest w rodzinach, w których są dzieci. Partnerki decydują się zostać przy mężu dla ich dobra. Dla tego dobra, potrafią zatracać część siebie. Pierwsza odmowa współżycia nie jest jeszcze tak straszna jak kolejne. Można do tego podejść racjonalnie – każdy ma prawo być zmęczony. Kolejne są prawdziwymi ciosami. Kobieta zaczyna się zastanawiać, co robi nie tak, dlaczego jej partner jej nie chce, czy już mu się nie podoba. W końcu po kilkudziesięciu „nie”, wcale nie stajemy się bardziej obojętne na to, co się dzieje. Wręcz przeciwnie – każda odmowa to coraz boleśniejszy cios. W końcu stajemy się zupełnie przezroczyste dla partnera.
Dla waszych znajomych możecie być zgraną parę, ale w domu może być zupełnie inaczej.
fot. istock.com

Odrzucenie seksualne, jakie są jakie skutki?

Odrzucenie seksualne może mieć różne skutki dla kobiet. Zaczynając od drastycznie spadającego poziomu libido. Kolejnym aspektem jest to, czy kobieta dorastała w poczuciu obowiązku zaspokajania partnera – jeśli tak, tym ciężej będzie jej się pogodzić z odrzuceniem. Oznacza to, że odmowa podważa tożsamość kobiety, dlatego taka osoba, może rekompensować stratę seksu w inny sposób, np.: całkowicie poświęcając się dzieciom, aby w pewien sposób „nadrobić” poczucie bezpieczeństwa i bliskości w domu. Młode kobiety mogą zaakceptować związek bez seksu, ale dochodzi do zaburzeń witalności, a w konsekwencji może prowadzić do różnego rodzaju chorób psychicznych. Czy można zapobiec odrzuceniu seksualnemu? Niestety, na to nie ma dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czy partnerzy potrafią się przyjaźnić. Wtedy mogą pójść na kompromis i umówić się, że raz w tygodniu odbędą stosunek, jednak nie wiadomo, czy jest to rozwiązanie na dłuższą metę.
Zobacz więcej: Body talks - czyli intymne rozmowy YOPE - warto dołączyć!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie