Jak znaleźć właściwy materac młodzieżowy? Zapytaliśmy eksperta

Przeczytaj wywiad z przedstawicielem firmy Hilding Aners.
Jak znaleźć właściwy materac młodzieżowy? Zapytaliśmy eksperta
fot. materiały prasowe
19.10.2020

Młodzi ludzie często myślą, że są niezniszczalni. Nie dbają o kręgosłup i stawy, bo skoro nic ich nie boli, to po co? Jednak ich rodzice wiedzą, że objawy mogą pojawić się z czasem. Zapytaliśmy eksperta marki Hilding Anders, jak dobrać materac dla młodego człowieka, by zadbać o jego kręgosłup.

Zacznijmy od rzeczy mało istotnej – czy wygląd materaca ma znaczenie?

Dla młodego człowieka niewątpliwie tak. Przecież wszystko, co znajduje się w jego pokoju, zostało wybrane według wyglądu. To samo dotyczy też materaca, chociaż prawda jest taka, że nie będzie go na co dzień widać. My proponujemy materace młodzieżowe z pokrowcem Young. Oryginalny wzór geometryczny sprawdzi się w każdym pokoju na pewno zyska uznanie w oczach młodego człowieka. Ponieważ pokrowiec ma podwyższoną odporność na ścieranie, wzór nie zniszczy się z upływem czasu, a powierzchnia materaca będzie stale jak nowa. Warto dodać, że pokrowce Young nadają się dla alergików.

A co kryje w sobie pokrowiec?

Dwa rodzaje pianki wysokoelastycznej. Zarówno materac Hilding Funky, jak i Hilding Breakdance, zbudowane są z dwóch rodzajów pianki o dwóch różnych stopniach twardości. Dzięki temu młody człowiek może sobie wybrać, na której stronie materaca chce spać. W praktyce polecamy zacząć od strony bardziej miękkiej, a gdy nastolatek podrośnie, przełożyć materac twardszą stroną do góry. Jest to podyktowane zasadą, że im wyższa waga użytkownika, tym twardszy powinien być materac. W przypadku nastolatka w okresie dojrzewania zmiana może być bardzo spektakularna i właśnie dlatego nie polecamy materacy składających się z jednej warstwy pianki.

Co sprawia, że materace marki Hilding Anders nadają się dla młodych ludzi?

To przede wszystkim siedem stref twardości, które pomagają utrzymać kręgosłup w linii prostej w czasie snu. Dobre podparcie ciała to lepsze rozluźnienie mięśni, a to przekłada się na jakość snu i regenerację. Gdy młody człowiek śpi na dobrym materacu, rano budzi się wypoczęty i chętny do działania. Jeśli budzi się zmęczony, być może jest to sygnał do zmiany materaca. Warto poznać fakty o śnie i na ich podstawie zweryfikować nasze podejście do nocnej regeneracji.

Ponadto nasze materace nadają się na łóżka piętrowe i wysuwane, często widywane w pokojach nastolatków. Pokrowiec można uprać w 60°C. To niewątpliwie dobra wiadomość, bo nie ma co się oszukiwać – mało który nastolatek nie skorzysta z opcji jedzenia w łóżku, a jak wiadomo, skutki mogą być różne.

fot. materiały prasowe

Marka Hilding Anders daje 5 lat gwarancji na materace młodzieżowe. Dlaczego tak mało?

Mało? Wbrew pozorom nie oznacza to, że po pięciu latach taki materac będzie nadawał się do wyrzucenia. Można go z powodzeniem dalej używać. Jednak najprawdopodobniej nie będzie on się już nadawał dla nastolatka, który urośnie i nabierze masy. Będzie po prostu za ciężki i trzeba będzie mu kupić nowy materac, dopasowany do jego wagi i wzrostu. Inne nasze modele objęte są piętnastoletnią gwarancją na wkład materaca, więc na pewno uda się coś dobrać. Nasze materace sprzedajemy między innymi w sklepie Sleepinghouse.

Materace młodzieżowe Hilding Anders można rolować, co to znaczy?

Dokładnie to, na co wskazuje nazwa. Można taki materac zwinąć w ciasny rulon i schować np. do szafy lub garderoby. Wbrew pozorom nie spowoduje to jego odkształcenia ani utraty właściwości. Po rozwinięciu materac natychmiast wróci do pierwotnej pozycji i będzie nadawał się do użytku. Z tego względu materace z pianki wysokoelastycznej świetnie sprawdzają się na łóżkach z regulowaną wysokością zagłówka. To świetne rozwiązanie nie tylko dla osób chorych, które są przykute do łóżka. Polecamy je też nastolatkom, którzy w łóżku spędzają pół życia, jedząc, czytając czy odrabiając lekcje.

A jaki rozmiar materaca pan poleca?

Rozmiar materaca dopasowuje się przede wszystkim do rozmiaru ramy łóżka, nie może być za duży ani za mały. Jeśli jednak mamy możliwość manewru (np. materac na łóżku z palet nie musi być dokładnie w jego rozmiarze), warto popatrzeć na naszego nastolatka i zastanowić się, czego będzie potrzebował.

Materac musi być przynajmniej 20 cm dłuższy od wzrostu osoby na nim śpiącej, ale nastolatek rośnie, dlatego polecam dorosłe rozmiary – minimum 180 cm. Jeśli chodzi o szerokość, to szczupłej osobie wystarczy 80 cm. Za optymalną szerokość można uznać 90 cm. Jedynie dla nastolatków z dużą nadwagą i o dużych gabarytach poleciłbym materace szerokie na 120 cm. Mamy też szersze materace – 140 i 160 cm – aby zapewnić możliwość ich dopasowania do każdego rozmiaru łóżka.

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfolio firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowe rozwiązania zastosowane w marce prywatnej Sleepmed.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie