„Byłam przeciwna medycynie, aż do dnia zdiagnozowania choroby mojej córki”

Diagnoza była ciosem dla całej rodziny.
„Byłam przeciwna medycynie, aż do dnia zdiagnozowania choroby mojej córki”
fot. instagram.com/erinnemagee
07.10.2020
Dominika Stanisławska

W dniu zdiagnozowania u córki Erinne Magee, Lexi, cukrzycy typu 1, Erinne zrozumiała, że naturalne środki prozdrowotne działają, kiedy są połączone ze współczesną medycyną, a nie kiedy są stosowane zamiast niej. Jak mówi sama Erinne była nie tylko przeciwniczką współczesnej medycyny, ale i szczepionek.
Zobacz więcej: Jak zmiany klimatu wpływają na nasze zdrowie?

Cukrzyca typu 1 u dzieci

Erinne zauważyła, że z jej córką dzieją się niepokojące rzeczy, gdy Lexi zaczęła bardzo chudnąć. Ciągle piła, korzystała często z toalety, ale jej stan zdrowia się nie poprawiał. Po rozmowie z pediatrą matka postanowiła zabrać córkę do lekarza. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że Lexi choruje na cukrzycę typu 1. Erinne nie tylko bała się leczenia córki, ale też tego, że nie ma alternatywnego sposobu na walkę z chorobą. Co więcej, po dokładniejszych badaniach okazało się, że Lexi ma nie tylko cukrzycę, ale też chorobę Haszimoto. Jak mówi lekarka Amy Baxter „większość współczesnych leków pochodzi z roślin. Następnie przeprowadzane są badania, aby lek działał jak najlepiej i przynosił jak najlepsze efekty.”

Jakie możliwości daje współczesna medycyna?

Z racji tego, że Erinne była przytłoczona ogromną ilością leków, jakie musi brać jej córka, desperacko zaczęła szukać alternatywnych środków na obie choroby. Z biegiem czasu matka zrozumiała, że musi leczyć córkę normalnymi metodami. Z czasem Erinne przestała walczyć z medycyną, a zaczęła z niej korzystać. Jak sama mówi „w trudniejszym okresie zaczynam myśleć o wspaniałym zespole diabetyków i endokrynologów, którzy troszczą się o pacjentów.” Ponadto matka zaczęła czytać o cukrzycy typu 1 oraz o tym, jakie składniki w diecie pozwalają utrzymać odpowiednią ilość cukru we krwi. Dzięki połączeniu insuliny i odpowiedniej diety nie trzeba rezygnować z wielu przyjemności, a obie te rzeczy potrafią się doskonale uzupełniać.
Zobacz więcej: „Gdybym wiedziała, jakie ryzyko niesie za sobą powiększanie biustu, nigdy bym tego nie zrobiła.”

Porzucenie antymedycznego myślenia, może przynieść wiele korzyści dla naszych dzieci, a lekarze mają zdecydowanie większą wiedzę niż jeszcze 10 lat temu. Współczesne badania pokazują, jak możemy wyeliminować wiele chorób lub złagodzić ich skutki, dzięki nowoczesnej medycynie.
źródło: parents.com

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie