„Gdybym wiedziała, jakie ryzyko niesie za sobą powiększanie biustu, nigdy bym tego nie zrobiła.”

W USA kobiety usuwają sobie implanty.
„Gdybym wiedziała, jakie ryzyko niesie za sobą powiększanie biustu, nigdy bym tego nie zrobiła.”
fot. instagram.com/jade4fitness/
05.10.2020
Dominika Stanisławska

Kobiety powiększają sobie biust, aby wyleczyć swoje kompleksy, co jest absolutnie zrozumiałe. W końcu ładne piersi, to atrybut kobiecości. Niestety, coraz więcej kobiet decyduje się na wyjęcie implantów. Jedną z nich jest amerykańska trenerka fitness i kulturystka Jade Root-Mumaw.
Zobacz więcej: Cała prawda o karmieniu piersią - poznaj fakty i mity

Co to jest Breast Implant Illnes?

Z języka angielskiego można to przetłumaczyć jako chorobę implantów, jednak nie dotyczy ona samych implantów, ale tego, jakie objawy wywołują w ciele kobiety. Najczęstsze objawy to ogólne osłabienie, ból w klatce piersiowej, światłowstręt, senność i wypadanie włosów. Na te dolegliwości po operacji powiększenia biustu zaczęła się skarżyć amerykańska trenerka fitness, kulturystka i żołnierz Jade Root-Mumaw. Kobieta powiększyła biust na polecenie swojego trenera fitness, aby jej ciało wyglądało lepiej. Jednak po czasie kobieta zaczęła cierpieć na szereg dolegliwości. Lekarze szukali przyczyny jej złego stanu zdrowia w psychice i przemęczaniu. Jak mówi „Nie mogłam przypomnieć sobie nazw podstawowych czynności, które codziennie wykonuję, nie mogła spokojnie dojechać do biura, bo ciągle zasypiałam, mimo że poprzedniej nocy przespałam 7 godzin.”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you @womenshealthmag for sharing my story and the stories of other women who endured the battle with Breast Implant Illness and are here to today to share their recovery journey with pure vulnerability. This is a major step forward in the right direction to getting this illness acknowledged in the medical community as a valid illness. As I share in the article, had I known the risks of Breast Implant Illness I would have NEVER chosen to get implants. Though I would have chosen different had I known the risks, I am Blessed to be among a community of strong and fierce women that stand together to bring awareness to Breast Implant Illness. I stand with each of you and we are moving mountains ladies! I will share the link to the @womenshealthmag article in my comments and in my stories! Blessings to each of you! #womenshealth #bii #awareness

Post udostępniony przez J͙A͙D͙E͙ R͙O͙O͙T͙ (@jade4fitness)

Historia jak z filmu

Zrozpaczona Jade opisała swoją historię na Instagramie. Niedługo po tym odezwała się do niej jej koleżanka, która miała już do czynienia z Breast Implant Illnes. Koleżanka wysłała kobiecie wszystkie objawy, a ta nie mogła uwierzyć w to, co czyta. - Wysłała mi objawy, a ja miałam prawie każdy z nich. Zacząłem płakać, bo w końcu wszystko nabrało sensu ”- mówi Jade. Tuż po tym trenerka fitness umówiła się na zabieg usunięcia implantów. Kobiety szukają objawów w internecie, bo lekarze nie informują o skutkach ubocznych, jednocześnie tłumaczą, iż badania nad BII są we wstępnej fazie i trudno dowieść o prawdziwości tego schorzenia.
Zobacz więcej: Problemy z laktacją? Dowiedz się, jak sobie z nimi radzić i kiedy rozpocząć karmienie mieszane

Zabieg powiększania biustu

Według dr Alana Matarasso, który zajmuje się operacjami plastycznymi, ustalenie, czy ma się do czynienia z BII czy nie, to kwestia odrzucenia innych chorób. „Jest to zbiór objawów, które mogą być potencjalnie powiązane z innymi schorzeniami. Wiemy, że implanty piersi są jednymi z najpowszechniejszych i najdokładniej przebadanych wyrobów medycznych na rynku, i znowu, zdecydowana większość osób, które je mają, jest z nich zadowolona i nie ma żadnych problemów zdrowotnych” – wyjaśnia dr Matarasso w wywiadzie dla amerykańskiego Women’s Health.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie