To rewelacyjny i prosty sposób na ból głowy

Wystarczy kwadrans by uporać się z uciążliwym bólem głowy.
To rewelacyjny i prosty sposób na ból głowy
fot. istock.com
20.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

Duchota, żar lejący się z nieba, burze, a do tego stres, praca, komputer i telefon… O ból głowy nie trudno, a jeśli chcesz się z nimi uporać wypróbuj te sekwencje jogi.

Ból głowy - jak się go skutecznie pozbyć?

Joga przeżywa ostatnio lekkie „odrodzenie” - trochę tak jakbyśmy odkrywali ją na nowo. Rodzajów tych zajęć jest mnóstwo, ale te podstawowe i najprostsze pozycję mogą pomóc w pozbyciu się bólu głowy, bez uciekania się do (wcale nie obojętnego dla zdrowia) paracetamolu czy ibuprofenu.  

Najważniejsze jest to, że jeśli boli cię głowa, czy cierpisz na migrenę to raczej unikaj intensywnych treningów, głośnej muzyki, zamkniętych i dusznych miejsc z minimalną wentylacją. To właśnie joga może być „lekarstwem na całe zło”. Jej zwolennicy mówią, że to najlepszy sprzymierzeniec, głównie dzięki świadomemu i głębokiemu oddychaniu – co dotlenia mózg, a to z kolei pobudza przepływ krwi do mózgu.

Zobacz więcej: Dlaczego coś ciągle blokuje twoje poczucie szczęścia?

Wykorzystuj sekwencje jogi wtedy kiedy boli cie głowa, czy zawsze pod koniec dnia, po to, żeby dotlenić „głowę” i zapobiec bólowi. Wybierz ciche, spokojne miejsce, włącz delikatnie wentylator, cichą, relaksującą muzykę  i lekkie światło i działaj.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie