Co się wydarzy z twoim ciałem jeśli będziesz piła ciepłą wodę codziennie rano?

Każdy dzień warto zaczynać od szklanki ciepłej wody. Przekonaj się jak niesamowicie pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie twojego organizmu.
Co się wydarzy z twoim ciałem jeśli będziesz piła ciepłą wodę codziennie rano?
fot. istock.com
25.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

Woda to podstawa diety, codziennie powinnaś wypijać jej przynajmniej 2 litry, a jeśli trenujesz zwiększ tę ilość. Dowiedz się jakie korzystne zmiany zajdą w twoim organizmie jeśli zaczniesz pić ciepłą wodę na czczo, zaraz po przebudzeniu.

Picie ciepłej wody rano - korzyści zdrowotne

#1 Usunięcie toksyn i pobocznych produktów przemiany materii

Ciepła woda jest skuteczniejsza od zimnej jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu z toksyn. Zimna woda nie jest w stanie rozpuścić wielu zanieczyszczeń dlatego warto podgrzać ją przed wypiciem.

#2 Ulga w trakcie miesiączki

Po to, żeby mniej odczuwać bóle menstruacyjne musisz zadbać o odpowiednie nawodnieni organizmu. A dodatkowo ciepła woda, czy napary z np. melisy czy rumianku działają relaksująco i rozluźniająco.

Zobacz więcej: Obalamy mit o piciu wody na czczo

Jak łagodzić ból brzucha?

fot. istock.com

#3 Pomoc w likwidacji zaparć

Ciepła woda usprawnia pracę jelit i tym samym cały proces trawienia. Najczęstszą przyczyną zaparć jest picie zbyt małej ilości wody lub wybieranie dosładzanych, gazowanych napojów.

#4 Poprawa wyglądu skóry

Ciepła woda, nie dość że oczyszcza organizm z toksyn, to w dodatku poprawia elastyczność, napięcie, regeneracją i nawilżenie skóry. Pij codziennie ciepłą wodę, a zobaczysz jak szybko pozbędziesz się pryszczy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie