Masz gorszy dzień i potrzebujesz poprawić sobie humor? Te produkty spożywcze pomogą natychmiast!

Chcesz poczuć się lepiej? Pobudź organizm do wydzielania endorfin. To właśnie te cudowne hormony pomagają odzyskać dobre samopoczucie.
Masz gorszy dzień i potrzebujesz poprawić sobie humor? Te produkty spożywcze pomogą natychmiast!
fot. istock.com
31.08.2020
Katarzyna Lemanowicz

Organizm wytwarza je sam, kiedy na przykład ćwiczysz lub jesz odpowiednie produkty. Oto te, które najskuteczniej odpędzają czarne myśli.

Produkty spożywcze, które skutecznie poprawiają humor

#1 Gorzka czekolada

Według badań opublikowanych w „British Journal of Clinical Pharmacology” skutecznie podnosi poziom endorfin. Jeśli dodatkowo wybierzesz tę, która jest bogata w kakao, dostarczysz sobie także flawonoidów czyli antyoksydantów, które są korzystne dla mózgu.

#2 Chili

Pikantne przyprawy zawdzięczają swój palący smak związkom pobudzającym receptory bólu (w ostrych papryczkach jest to kapsaicyna). Wydzielanie endorfin jest tu reakcją na ból, o czym doniosło pismo „Temperature”.

Zobacz więcej: Trening siłowy skutecznie pomaga w walce z depresją

Jedzenie, które poprawia humor

fot. istock.com

#3 Wanilia

Już sam zapach tej przyprawy poprawia nastrój zmniejszając napięcie nerwowe o ponad 60% - tak wynika z badań przeprowadzonych w Memorial Sloan Kettering Cancer Center.

Co więcej na dobry humor?

Roztop kawałki gorzkiej czekolady i dodaj ½ posiekanej laski wanilii utartej ze szczyptą suszonego chili. Rozpuść w gorącym mleku albo dodaj posiekanej orzechy i wylej masę na pergamin i odstaw do zestalenia. Jest to kaloryczna przekąska, ale raz na jakiś czas wskazana – szczególnie w sytuacjach stresujących, kiedy jesteś rozdrażniona czy smutna!

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.09.2020 10:47
Jestem w trakcie kuracji z suplementem figurena. 4 tygodnie i spadek wagi o 5kg. Wydaje się to świetnym rezultatem. Odczuwam to co większość, blokadę głodu / łaknienia oraz przyśpieszoną przemianą materii. Super środek za małe pieniądze.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie