6 oznak, że masz problem z tarczycą

Z artykułu dowiesz się:
Ten niewielki organ, w kształcie niewinnego motylka, odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Reguluje on pracę hormonów, których w naszym ciele może być zbyt mało lub zbyt dużo. Jeżeli źle się czujesz, nie powinnaś ignorować niepokojących sygnałów, które wysyła twoje ciało! Wiele osób niestety nie zdaje sobie sprawy, że jest chora.
Masz do wykonania ważne zadanie lub musisz nauczyć się do egzaminu, ale po kilku chwilach czujesz się wyraźnie rozkojarzona? Często zapominasz, co dosłownie chwilę wcześniej miałaś zrobić? Niestety skutkiem takiego kłopotu jest nie tylko kwestia wieku, ale możliwych problemów hormonalnych. Może to mieć związek z niedoczynnością tarczycy. Koniecznie odwiedź lekarza specjalistę.
Często osoby, które mają problemy z tarczycą mają także notoryczną dolegliwość w postaci suchej skóry. Dzieje się to w wyniku zwolnionego metabolizmu oraz zmniejszonej potliwości skóry. Najczęściej objawia się to suchymi dłońmi, szorstkimi łokciami i kolanami. Często też nieprzyjemnym swędzeniem. Wtedy żadne, nawet najbardziej tłuste kremy, nie pomogą zwalczyć tej niekomfortowej dolegliwości. Trzeba zadziałać od wewnątrz, stosując odpowiednie suplementy oraz lekarstwa.
Zobacz więcej: Jakie błędy popełniamy, gdy mamy problem z bezsennością?
To bardzo popularny problem. Jeżeli mimo sprzyjającej aury często czujesz, że twoje stopy i dłonie są o wiele zimniejsze w stosunku do reszty ciała - koniecznie odwiedź specjalistę.
Włosy wypadają ci garściami? Podczas mycia włosów zauważasz, że w twoich dłoniach jest ich coraz więcej? Włosy są szorstkie i łamliwe oraz bardzo nieprzyjemne w dotyku? Koniecznie zbadaj tarczycę! Problem też może się nasilić w postaci całkowitego przerwania cyklu wzrostu włosów.
fot. istock.com
Zmęczenie może dopaść każdego z nas. Jeśli jednak mimo zbilansowanej diety, aktywności fizycznej oraz odpowiedniej dawki snu czujesz się ciągle zmęczona, to znak, że dzieje się coś niepokojącego. Kiedy tarczyca nie produkuje wystarczającą ilość hormonu, ciało spowalnia swoją pracę i działa na o wiele niższych obrotach. Bóle mięśni oraz skurcze w coraz to dziwniejszych miejscach, to tylko kolejny etap nasilającej się dolegliwości.
Zobacz więcej: Seks bez bólu po porodzie? Tak to możliwe!
Ciągła irytacja, gniew, czy szybka zmiana z radosnego na wręcz depresyjny nastrój, to czerwona lampka ostrzegawcza, że z naszym ciałem jest coś nie tak. Poziom hormonów tarczycy jest ścisłe powiązany z produkcją serotoniny w naszym mózgu i jego niedobór lub nadmiar może mieć fatalne konsekwencje.