Gadżety niezbędne na przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Urodziny to okazja, którą każde dziecko powinno hucznie świętować w gronie swoich kolegów i koleżanek, pod opieką rodziców lub animatorów.
Gadżety niezbędne na przyjęcie urodzinowe dla dziecka
fot. istock.com
06.09.2018
Katarzyna Lemanowicz

W organizacji przyjęcia dla małego solenizanta pomocne mogą się okazać gadżety urodzinowe, których obecnie nie brakuje na rynku.

Jakie gadżety są niezbędna na przyjęcie urodzinowe?

#1 Zaproszenia urodzinowe

Zanim jeszcze weźmiemy się za organizację przyjęcia urodzinowego, warto przygotować zaproszenia, które maluch wręczy swoim gościom. Oczywiście możemy kupić gotowe, z postaciami z bajek, w tęczowych kolorach i z wypisaną treścią, ale o wiele więcej radości — zarówno solenizantowi, jak i osobom, które zamierza zaprosić — sprawią te wykonane własnoręcznie. Wystarczy kolorowy, sztywny papier, pisaki, nożyczki i klej, by przygotować oryginalne zaproszenia urodzinowe. Jeśli poniesie nas wyobraźnia, możemy również użyć tkaniny, sznureczki, cekiny, wycinki z gazet, ususzone kwiaty i liście oraz inne skarby znalezione podczas spacerów po lesie. Dzięki temu każde ze stworzonych odręcznie zaproszeń będzie jedyne w swoim rodzaju, a nasz maluch będzie dumny z tego, że przygotował je samodzielnie lub z naszą drobną pomocą.

#2 Balony urodzinowe, konfetti, serpentyny, girlandy

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka nie może obyć się bez dekoracji. Bez względu na to, czy organizujemy je w domu, czy w ogrodzie, przydadzą się balony urodzinowe, girlandy, konfetti i serpentyny. Możemy postawić na tradycyjne, kolorowe gadżety lub te sygnowane bohaterami ulubionych bajek malucha. Na rynku jest ogromny wybór dekoracji w niebanalnych kształtach. Balony urodzinowe w kształcie cyfr tworzących wiek solenizanta, girlandy układające się w powitalny napis dla gości, konfetti w finezyjnych kształtach, wystrzeliwane z pokaźnych tub czy serpentyny w sprayu to tylko niektóre z propozycji. Na cokolwiek się nie zdecydujemy, ważne, by było kolorowo i radośnie. W ten sposób sprawimy, że atmosfera na przyjęciu stanie się jeszcze bardziej magiczna.

#3 Talerzyki, kubeczki, słomki, serwetki

Jeśli urodziny dziecka, to również tort, przekąski i słodkości! Podczas przyjęcia przydadzą się jednorazowe talerzyki, kubeczki, słomki i serwetki. Dzięki temu sprzątanie po urodzinach nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Wybór tego typu akcesoriów jest ogromny. Papierowe lub plastikowe talerzyki i kubeczki ozdobione są często bohaterami z modnych kreskówek czy filmów. Słomki mają niebanalne kształty lub doczepione ozdoby. Serwetki możemy ułożyć w ciekawe formy, przypominające fantastyczne kształty czy nawet origami. W sieci znajdziemy wiele filmów instruktażowych z inspiracjami, dzięki czemu już same przygotowania będą niezłą zabawą dla całej rodziny.

Co jest niezbędne do przygotowania urodzin?

fot. istock.com

#4 Świeczki, fontanny tortowe, ozdoby na tort, zimne ognie

Poza ozdobieniem miejsca, w którym odbędzie się przyjecie oraz urodzinowego stołu, ważne jest również, by sam tort wyglądał niecodziennie. Aktualnie bardzo modne są torty pokryte masą marcepanową, z której można stworzyć cuda — od ciasta w kształcie ulubionego bohatera dziecka, aż po figurki, które je ozdobią. Poza tym, na torcie koniecznie muszą znaleźć się świeczki. I tu mamy dowolność — albo postawimy na tradycyjne świeczki w ilości odpowiadającej wiekowi malucha, albo na świeczki w kształcie cyfr tworzących jego wiek. Poza tym, możemy ozdobić ciasto fontannami tortowymi, które odpalimy przed samym wniesieniem, by stworzyły piękną iluminację lub też zimnymi ogniami, pozwalającymi osiągnąć podobny efekt.

#5 Czapeczki urodzinowe, opaski, rozwijane gwizdki i trąbki

Kolorowe, stożkowe czapeczki na gumce i rozwijane gwizdki, to poza balonami urodzinowymi absolutne must–have przyjęcia malucha. Możemy zastąpić je papierowymi koronami lub opaskami w kształcie uszu ulubionych zwierzątek oraz trąbkami, które pozwolą jeszcze głośniej świętować wielki dzień solenizanta. Podobnie, jak większość gadżetów, możemy nabyć je w sklepach stacjonarnych i internetowych lub przygotować samodzielnie z dzieckiem. Dzięki takim dekoracjom, solenizant i jego goście będą wyglądali i czuli się wyjątkowo.

#6 Peruki, przebrania

Pozostając w tematyce gadżetów dla solenizanta i jego gości, możemy zorganizować nie tylko czapeczki czy opaski, ale również peruki, a nawet przebrania. Samodzielne ich stworzenie jest oczywiście możliwe, jednak czaso– i pracochłonne. O wiele szybciej zorganizujemy je, kupując lub wypożyczając gotowe. Jeśli nasz budżet nie pozwala na zapewnienie peruk lub przebrań dla dużej liczby gości naszego malucha, możemy zaproponować zorganizowanie imprezy tematycznej i w zaproszeniach poinformować pozostałe dzieci, by przybyły przebrane. Nie zapomnijmy tylko skonsultować swojego pomysłu z rodzicami pozostałych dzieci.

Supergadżety - jak zorganizować urodziny dla dziecka?

fot. istock.com

Gdzie kupić dekoracje i gadżety urodzinowe?

Wybór dekoracji i gadżetów urodzinowych w sklepach stacjonarnych jest bardzo mały. O wiele większy asortyment znajdziemy w internecie. Nieograniczona liczba wzorów, kolorów i kształtów pozwoli nam wybrać te, które najbardziej spodobają się naszemu maluchowi i jego gościom. W dodatku, kupując je w sieci, będziemy mogli znacznie zaoszczędzić.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie