Auto dla rodziny. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu?

Rodzina potrzebuje odpowiedniego samochodu. Który będzie najlepszy? Jak wybierać, by wybrać dobrze i mądrze?
Auto dla rodziny. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu?
fot. istock.com
07.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

Samochód to dla większości osób albo wspaniały i drogi gadżet, albo element życia, bez którego nie mogliby się obejść. W przypadku rodziny sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana, bo samochód nie dość, że jest nieodłącznym elementem codzienności, to jeszcze musi spełniać wiele warunków (przede wszystkim są to kwestie związane z bezpieczeństwem)!

Stale rozwijająca się branża motoryzacyjna oferuje szereg ciekawych propozycji, nawet dla najbardziej wymagających konsumentów. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy rozważyć główne zadania, do jakich poszukiwany przez nas samochód będzie najczęściej wykorzystywany.

Jaki samochód dla rodziny jest najlepszy?

Pierwsze skojarzenie związane z poszukiwaniem samochodu rodzinnego to jego pakowność. Ten typ auta, żartobliwie nazywany przez niektórych pampersobusem, powinien mieć duży bagażnik,w  którym zmieści się bez problemu wózek oraz niezliczona ilość bagaży, która towarzyszy rodzicom podczas każdego wyjazdu. Kwestia przestronności dotyczy nie tylko bagażnika, należy wziąć ten parametr pod uwagę zwłaszcza przy planowaniu montażu fotelików dla dzieci. Istotna jest tutaj kwestia kompatybilności sposobu wpinania fotelika oraz ilość miejsca, jaką dane modele zajmują. Należy pamiętać, że nie na każdej trzyosobowej tylnej kanapie możliwe jest umieszczenie trzech dziecięcych fotelików.

Jak wybrać odpowiedni samochód dla rodziny?
fot. istock.com

Przede wszystkim: bezpieczeństwo!

Podczas poszukiwań odpowiedniego modelu należy uwzględnić także kwestię bezpieczeństwa. Warto sprawdzić, jak upatrzony przez nas samochód wypadł w testach zderzeniowych Euro NCAP, to znaczy – ile gwiazdek otrzymał.

Ważne może także okazać się wyposażenie wnętrza. Ilość schowków na drobne przedmioty i uchwytów na napoje świadczy nie tylko o bezpieczeństwie danego auta, ale także o jego adaptacyjności, co może okazać się bardzo pomocne przy dłuższych trasach. Przy omawianiu wyposażenia wnętrza warto również zastanowić się  nad kolorem tapicerki. Dla bardziej wrażliwych na czystość jasny kolor obicia foteli może być nie lada zmartwieniem przy najmłodszych podróżnikach.

Jeśli niedawno wymienialiście auto, to podzielcie się spostrzeżeniami o tym, co było dla was najważniejsze w czasie zakupu! Napiszcie do nas koniecznie na [email protected]

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.05.2020 19:28
Jak największy bagażnik! <3
odpowiedz
Nadia (Ocena: 5) 12.05.2020 18:59
U nas liczy się przestronność, aby zmieścić dwa foteliki i duży bagażnik bo często jeździmy do teściów i trzeba sporo rzeczy zapakować na wyjazd z dziećmi. Dobrze, że łóżeczko turystyczne caretero łatwo się składa, więc z tym nie ma problemu ;) Postawiliśmy na suva i sprawdza się dobrze
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.05.2020 15:08
Kupiliśmy z mężem rextona to przestrzenne auto z pojemny bagażnikiem. Bezpieczne by przewozić nim rodzinę. Dostaliśmy na nie rabat bo posiadamy kartę wielkiej rodziny
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2020 21:20
My mamy Nissan X Trail i na prawdę daje radę :)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie