Talk dla niemowląt ma więcej zastosowań niż myślisz! Niektórymi będziesz totalnie zaskoczona

Talk dla niemowląt znajduje się w arsenale każdej mamy. Sprawdź, do czego jeszcze możesz go użyć!
Talk dla niemowląt ma więcej zastosowań niż myślisz! Niektórymi będziesz totalnie zaskoczona
fot. istock.com
19.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

Pewnie masz w domu talk dla niemowląt. Co prawda w ostatnim czasie jest on pod ostrzałem i coraz więcej mam z niego rezygnuje, lecz większość i tak trzyma go na czarną godzinę, gdyby jednak się przydał. Mało osób jednak wie, że talk dla niemowląt wcale nie musi służyć tylko niemowlętom. Talk ma silne właściwości absorbujące i dzięki temu nadaje się nie tylko do delikatnej skóry niemowląt. Świetnie sprawdzi się również dla dorosłych użytkowników.

Do czego możemy używać talku dla niemowląt?

#1 Nie musisz kupować suchego szamponu!

Talk możesz użyć dokładnie tak samo jak suchy szampon. Różnice są dwie – talk jest sporo tańszy i niestety musisz chwilę dłużej poświęcić na jego rozczesywanie. Ale jeśli nie masz pod ręką suchego szamponu, a nie możesz umyć włosów, to talk jest doskonałym rozwiązaniem. Posyp włosy niewielką ilością talku, odczekaj chwilę i dokładnie rozczesz. Polecamy przede wszystkim blondynkom!

#2 Tłuste plamy na ubraniach? To nie problem!

Tłuste plamy potrafią przysporzyć kłopotów. Niejednokrotnie nie wiedziałaś, jaki środek będzie na nie najlepszy i który okaże się naprawdę skuteczny. Teraz z talkiem bez problemu poradzisz sobie z tłustymi plamami na ubraniach. Na tłustą plamę wysyp odrobinę talku i pozostaw na godzinę. Proszek wchłonie tłuszcz. Po tym czasie wypłucz ubranie i zostaw do wyschnięcia.

Jakie zastosowanie ma talk dla niemowląt?
fot. istock.com

#3 Odśwież skórzane ubrania!

Skórzana kurtka nie jest już pierwszej młodości, a nie chcesz oddawać jej do czyszczenia chemicznego? Jest na to sposób! Do odświeżania skórzanych ubrań możesz użyć właśnie talku. Posyp skórzane ubranie odrobiną proszku i wetrzyj miękką ściereczką.

#4 Odśwież zwierzaka!

Talk to nie tylko suchy szampon dla ciebie, lecz także i dla twojego zwierzaka. Jeśli sierść twojego psa pozostawia wiele do życzenia – jest brudna i śmierdzi, to doraźnie możesz ją odświeżyć właśnie talkiem niemowlęcym. Jak to zrobić? Bardzo prosto! Posyp talkiem sierść psa i wmasuj delikatnie w jego skórę. Nadmiar powinnaś wyczesać. Po takim zabiegu sierść będzie bardziej miękka i pachnąca.

#5 Neutralizator zapachów

Jeśli dziecko albo zwierzę załatwi się w nieprzeznaczonym do tego miejscu (na dywanie czy na kanapie), to zapach może zostać na długo. Aby temu zapobiec, użyj talku dla niemowląt. Miejsce, które zostało zabrudzone, posyp talkiem, odczekaj godzinę i dokładnie odkurz.

Czy znacie jeszcze jakieś inne zastosowania talku dla niemowląt?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie