Mata dla niemowlaka – czy wiesz, jak wybrać najlepszą?

Mata to jeden z najważniejszych elementów wyprawki dziecięcej.
Mata dla niemowlaka – czy wiesz, jak wybrać najlepszą?
11.03.2024
Katarzyna Lemanowicz
Odpowiednio dobrana zapewni dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy, korzystnie wpłynie na rozwój jego zmysłów i dostarczy bodźców do aktywności ruchowej. Warto wybrać matę, która będzie wam towarzyszyć nie tylko na etapie leżenia czy siedzenia malucha, ale znacznie dłużej.
Mata powinna być dla niemowlaka wygodnym i bezpiecznym miejscem do zabawy.

Jak wybierać matę?

Dzięki kolorowym zawieszkom, muzycznym elementom i kontrastowym kolorom z pewnością zachęci malucha do aktywności fizycznej: sięgania, unoszenia główki, przewracania na brzuszek, a także wpłynie na rozwój jego zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku. Tylko jaką matę wybrać? W końcu ilość mat dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Podczas wyboru tego produktu warto zwrócić uwagę na kilka elementów, bo zakup odpowiedniego przyniesie wiele korzyści.
Podczas wyboru maty dla niemowlaka warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów.
#1 Akcesoria – mata z pałąkami i zawieszonymi na nich zabawkami z pewnością przyciągnie uwagę maluszka, ale też zachęci go do sięgania po kolorowe elementy. Podczas zakupu zwróć uwagę na to, aby zawieszki były wykonane z materiałów dobrej jakości i o różnej fakturze, dzięki temu będą pobudzać zmysły dziecka.
#2 Kolorystyka – maluchy uwielbiają kontrastowe kolory. Warto więc wybrać matę, na której maluch skupi wzrok i dzięki temu będzie go rozwijać.
#3 Kształt – warto dopasować kształt maty do domowej przestrzeni. Maty prostokątne, o wydłużonym kształcie z pewnością będą pomocne podczas pierwszych prób raczkowania.
#4 Grubość – mata powinna mieć odpowiednią grubość, aby dziecku było na niej wygodnie. Najczęściej rozkładamy ją przecież na twardej podłodze, a szkrab spędza na niej długi czas.
#5 Łatwość w utrzymaniu w czystości – mata, którą można wyprać w pralce, oszczędzi rodzicom czas i zapewni dziecku zabawę na czystym podłożu.
#6 Marka – warto wybierać maty od sprawdzonych marek, których produkty zostały zaprojektowane przez ekspertów i sprawdzone przez pokolenia rodziców i dzieci, np. od Fisher-Price.
#7 Czas użytkowania – to jedna z tych kwestii, które często są pomijane podczas wyboru maty. A przecież to przedmiot, który może posłużyć dziecku naprawdę długo. Nie musi być produktem, z którego przestaniecie korzystać, gdy tylko maluch zacznie siedzieć.
Czy istnieją takie maty, które spełniają te wszystkie kryteria i zaspakajają ciekawość maluszka aż przez pierwsze 3 lata jego życia? Tak! To maty edukacyjne od Fisher-Price.

Muzyczna uczta od Fisher-Price

Mata edukacyjna Muzyczne zwierzątka to najnowsza mata od Fisher-Price. Ten produkt to:
  • 4 sposoby na zabawę, od leżenia na plecach i sięgania po aż 10 kolorowych zawieszek, przez pierwsze obroty i kopanie nogami w pianinko oraz zabawę na siedząco, aż po odczepienie pianinka od maty i zabranie go ze sobą w dowolne miejsce.
  • technologia Smart Stages (3 Poziomy Nauki), która na pierwszym poziomie angażuje zmysły maluszka, na drugim pozwala mu odkrywać dźwięki pianinka i poznawać nazwy zwierzątek i ich odgłosy, a na trzecim tworzyć własne melodie.
  • edukacyjne treści nagrane w języku polskim, z lektorem dbającym o poprawną formę gramatyczną i wymowę.
  • przestrzeń do zabawy łatwa w utrzymaniu w czystości. Matę można uprać w pralce, co pozwala zadbać o komfort i bezpieczeństwo korzystania.
 

Stworzone przez ekspertów, sprawdzone przez dzieci

Wybierając matę dla niemowlaka, warto postawić na produkt stworzony przez ekspertów, bezpieczny, wykonany z materiałów odpowiedniej jakości i certyfikowanych. Produktom od Fisher-Price zaufały już pokolenia rodziców i dzieci. Zabawki tej marki zapewniają bowiem dobrą zabawę i wspierają rozwój maluchów już od ponad 90 lat.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie