Kubek niekapek – jaki powinien być i czym kierować się podczas zakupu?

Kubek niekapek z rurką to prawdziwy bohater każdej mamy i malucha!
Kubek niekapek – jaki powinien być i czym kierować się podczas zakupu?
23.09.2023
Katarzyna Lemanowicz
To nie tylko zwykły kubek — to przyjaciel, który wspiera dzieci w nauce samodzielnego picia. Na tym nie kończą się jego supermoce! Ten kubek towarzyszy naszym maluchom w każdej sytuacji.

Kubek niekapek - jak wybrać odpowiedni?

Czy to w domu, gdzie staje się niezastąpiony podczas codziennych posiłków, czy podczas podróży jako ulubiony bidon. Nawet na spacerze, w parku czy na plaży — zawsze jest przy Twoim dziecku i umożliwia wypicie zawartości do ostatniej kropli. Korzystanie z kubka z rurką ma także pozytywny aspekt zdrowotny. Wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej, mowy i zgryzu u 99% dzieci. * Jak wybrać więc idealny kubek dla dziecka i czym kierować się podczas zakupu? Poznaj cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas tego ważnego wyboru. Pamiętaj, że to nie jest tylko zakup. To inwestycja w rozwój i radość malucha. Dlatego niech to będzie dobrze przemyślany wybór.

Jakość i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest priorytetem. Wybierając kubek niekapek z rurką, upewnij się, że jest on wykonany z materiałów wolnych od BPA i innych substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Ważne też, aby rurka w kubeczku była silikonowa, wyjątkowo miękka dla dziąseł Maluszka. Miękka słomka to także bezpieczeństwo w przypadku dzieci, które przed sobą mają jeszcze naukę celowania nią do buzi. Taka dokładnie jest w kubeczku niekapku z rurką i odważnikiem od Canpol babies.

Funkcjonalność kubka niekapka z rurką

Głównym celem kubka niekapka jest zapobieganie rozlewaniu płynu podczas picia. Warto zwrócić uwagę na to, czy kubek posiada zaawansowany system niekapka, który zapewni skuteczną ochronę przed przeciekaniem. Specjalna membrana umieszczona w rurce kubeczka niekapka z rurką i odważnikiem Canpol babies sprawia, że płyn trafia do rurki wyłącznie podczas picia, zapobiegając tym samym rozlewaniu.

Pijemy do ostatniej kropli

Kubek niekapek z rurką to prawdziwa inżynieria w służbie dzieciom. Patrząc na niego, warto zastanowić się nad zaawansowanym systemem niekapka. To specjalna membrana, ukryta w rurce kubeczka, która niczym tarcza czuwa, by płyn trafiał do rurki wyłącznie podczas picia, pozostawiając w tle wszelkie rozlewanie. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie kubka niekapka z rurką, jest odważnik na jej końcu. To małe, ale potężne urządzenie, które podąża za ruchem kubka, gwarantując, że maluch wypije swój ulubiony napój do ostatniej kropli, bez względu na to, pod jakim kątem przechyli kubeczek.

Wygoda użytkowania

Jeśli kubek niekapek ma się stać prawdziwym przyjacielem Twojego dziecka, powinien być dla niego wygodny. Dlatego przy wyborze zwróć uwagę na rozmiar i kształt kubka, aby pasował do małych rączek i umożliwiał łatwe trzymanie oraz picie. Warto również wybrać kubek z uchwytami, które ułatwiają dziecku naukę samodzielnego picia. Ważne też, aby mechanizm chowania rurki działał bez zarzutu. Pokrywka powinna umożliwiać łatwe schowanie rurki, gwarantując tym samym 100% szczelności, bez przeciekania.

Higiena kubka

Czyszczenie kubka powinno być łatwe i skuteczne, aby zapewnić higienę i uniknąć rozwoju bakterii. Zwróć uwagę na kubki, które można łatwo rozebrać na poszczególne części. To właśnie takie modele pozwalają nam na dokładne czyszczenie, bez troski o zakamarki, gdzie mogą gromadzić się bakterie. Kubek niekapek z rurką i odważnikiem od Canpol babies możesz myć w zmywarce, co znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie. Dodatkowym plusem jest możliwość dokupienia wymiennych elementów takich jak rurka, która z czasem może się zużywać czy przebarwiać (np. od soku marchewkowego).

Estetyka i motywy dla dziecka

Dla wielu dzieci kubek może stać się ulubionym przedmiotem. Wybór modelu w atrakcyjnym kolorze lub z motywem ulubionego bohatera może pomóc w zachęceniu dziecka do korzystania z kubeczka. Pamiętaj, aby nadruki czy kolor umiejscowione były w taki sposób, aby zapewnić jednoczesną transparentność, co umożliwia kontrolowanie wypijanych przez Maluszka ilości napoju. Kubki niekapki z rurką i odważnikiem Canpol babies występują aż w 5 wariantach: różowym oraz niebieskim z kolekcji Bonjour Paris, a także szarym, różowym i żółtym w linii Exotic Animals. Wybór ulubionego wzoru przez dziecko pozwoli wyrazić jego indywidualność. Sprawi, że kubek staje się nie tylko praktycznym przedmiotem, ale także małym skarbem, który dzieci zabierają ze sobą w każdą przygodę.
Podsumowując, wybór kubka niekapka dla dziecka to decyzja wymagająca uwagi, przemyślenia, ale także serca. Uwzględniając wiek dziecka, materiały bezpieczeństwa, funkcjonalność, wygodę użytkowania, łatwość czyszczenia oraz estetykę, można znaleźć idealny kubek, który ułatwi dziecku naukę samodzielnego picia i dostarczy radość zarówno rodzicom, jak i maluchowi. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne, dlatego warto obserwować reakcje i preferencje swojego malucha, aby dostosować wybór kubka do jego potrzeb i podążać za jego osobistym rozwojem.
Poznaj opinie mam, które wraz z Maluszkami miały okazję przetestować kubki niekapki z rurką i odważnikiem. Jakie recenzje mu wystawiły?
 
 
Materiał prasowy

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Alicja (Ocena: 5) 25.09.2023 13:13
Najważniejsze, żeby nie kapał i łatwo się trzymał dziecku. Nasz niekapek jak wychodzimy na spacer to przywiązuję do wózka frontera, żeby nie spadł. Jeździmy po różnych nawierzchniach i ani kropelka nie wyleci. Wózek ma bardzo dobrą amortyzację i to też może być powód.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie