Śpiworek do spania dla dziecka — ważny element wyprawki?

Dowiedz się więcej o śpiworkach do spania dla niemowląt z naszego artykułu!
Śpiworek do spania dla dziecka — ważny element wyprawki?
04.07.2023

Śpiworek do spania to bardzo praktyczny element wyposażenia wyprawki dla niemowlaka. Oferuje dziecku dużą swobodę ruchów, a jednocześnie zapewnia ciepłe i przewiewne okrycie bez ryzyka, ze maluch sam się odkryje i zmarznie. Śpiworki są łatwe w użyciu, a duża różnorodność pozwala na swobodny wybór.

Po co kupować śpiworek do spania? 

Otulacze i śpiworki do spania to świetna alternatywa dla kołderek, spod których dziecko często odkrywa się w nocy. Dodatkowym atutem jest fakt, że otulacze oraz śpiworek do spania w specyficzny sposób otulają malucha. Sprawia to, że niemowlę czuje się bezpiecznie, bo czuje się otulone, jak w łonie matki. Dla rodziców z kolei to sposób na uspokojenie obawy przez mogącym wyziębić się w czasie snu małym dzieckiem. Wybierając śpiworek do spania dla naszego dziecka warto zastanowić się jaki materiał wybrać. Delikatniejsze i bardziej przewiewne będą idealne dla niemowląt urodzonych w cieplejszym okresie roku, za to te bardzo ciepłe i mocno otulające — w sam raz na pozna jesień i zimę. Zapewnia optymalną izolację termiczną, co jest szczególnie ważne w chłodniejszych warunkach lub w okresie zimowym. 

Śpiworek do spania — rodzaje 

Śpiworek do spania dla najmłodszych dzieci występuje w różnych wariantach. Wszystko po to, by maksymalnie udoskonalić opiekę nad dzieckiem i dopasować akcesoria do pory roku i nie tylko. Śpiworek do spania może być również dobrym elementem wyprawki dla malucha do szpitala. Do wyboru mamy głównie: 

  • Śpiworek do spania na zamek błyskawiczny — To chyba najbardziej powszechny rodzaj śpiworków do spania. Zamek błyskawiczny pozwala na łatwe wkładanie i zdejmowanie śpiworka. Śpiworki na zamek błyskawiczny są zazwyczaj jednoczęściowe i obejmują starannie całe ciało dziecka. 
  • Śpiworek do spania na troczki — Niektóre śpiworki mają zamiast zamka błyskawicznego elementy materiałowe do zawiązania (tzw. troczki). Pozwalają one na otwieranie i zamykanie śpiworka wzdłuż jednej lub obu stron, co ułatwia zmianę pieluchy w nocy bez konieczności całkowitego zdjęcia śpiworka. 
  • Śpiworek do spania z nogawkami lub rękawkami — Niektóre śpiworki mają rękawy lub nogawki, które można odpinać. Jest to przydatne, gdy temperatura w pomieszczeniu jest zmienne lub gdy dziecko potrzebuje większej swobody ruchu. Dodatkowe miejsce na kończyny może być przydatne dla niektórych dzieci oraz w niektóre pory roku. 
  • Śpiworki do spania do wózka — Śpiworki dla wózków są specjalnie zaprojektowane do użytku w wózkach dziecięcych. Mają otwory na pasy bezpieczeństwa, które umożliwiają przymocowanie dziecka do wózka, jednocześnie zapewniając mu ciepło i komfort. 

Śpiworek do spania na prezent? 

Śpiworek do spania jako niezwykle praktyczny element wyprawki dla niemowlaka będzie doskonałym pomysłem na prezent na baby shower lub dla świeżo upieczonych rodziców. 

Nawet jeśli prezent się zdubluje, kolejny artykuł tego typu na pewno przyda się przyszłym rodzicom, w końcu bielizna dziecięca i akcesoria muszą być często prane, by ochronić malucha przed zanieczyszczeniami. Śpiworek do spania zapobiega przypadkowemu odkrywaniu się dziecka, przewracaniu się lub zakrywaniu głowy. Dzięki śpiworkowi do spania dziecko jest trzymane w miejscu. Śpiworek do spania z miękkiego i ciepłego materiału utrzymuje ciepło ciała dziecka, zapewniając mu komfort w czasie snu. Śpiworek do spania to z pewnością jeden z ważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka. 

 

Artykuł partnera

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Paulina (Ocena: 5) 07.07.2023 12:39
Zdania sa podzielone na ten temat ale ja mam śpiworek z sensillo dla mojego szkraba zobaczymy czy się przyda.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie