Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów?

Wybór szczoteczki do zębów to wcale nie taka prosta sprawa.
Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów?
20.12.2022
Katarzyna Lemanowicz

W sklepach znajdziemy całe mnóstwo propozycji. Włosie miękkie, twarde, szczoteczki elektryczne, soniczne, dla dzieci, dla dorosłych – zdecydowanie można się zgubić.

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów? Podpowiadamy!

Rodzaj włosia: Zadaniem każdej szczoteczki jest oczyszczenie zębów z osadu nazębnego i resztek pokarmu. Do wyboru mamy włosie miękkie, średniotwarde oraz twarde. Z czego włosie twarde, pomimo łatwej dostępności w drogeriach, nie powinno być używane przez nikogo. Takie szczoteczki nie są bardziej skuteczne w usuwaniu płytki czy osadu nazębnego, a niestety mogą wyrządzić spore szkody dla dziąseł. Warto wiedzieć, że zarówno szczoteczki miękkie, jak i średniotwarde dobrze poradzą sobie z oczyszczeniem naszych zębów. Jeśli jednak cierpimy na nadwrażliwość dziąseł bądź paradontozę – powinniśmy wybrać włosie miękkie, które nie będzie dodatkowo podrażniało. Wersja ze średnią twardością to dobra propozycja dla wszystkich tych, którzy mają zdrowe dziąsła i zęby.

Rodzaj szczoteczki: Manualna, elektryczna czy może soniczna? Na przestrzeni lat firmy prześcigają się w nowych propozycjach do zadbania o higienę jamy ustnej. Szczoteczka manualna to najbardziej podstawowa wersja, która wymaga od użytkownika największego zaangażowania – nie wykonuje żadnych dodatkowych funkcji, przez co jesteśmy zmuszeni wykonać samodzielnie wszystkie niezbędne do oczyszczenia zębów ruchy wymiatające. Taką szczoteczką jesteśmy w stanie wykonać maksymalnie 200 ruchów na minutę. Szczoteczka elektryczna to zmechanizowany system, który pomaga w krótszym czasie dobrze oczyścić zęby – najczęściej są to szczoteczki z okrągłymi główkami, które obracają się nawet do kilku tysięcy razy na minutę. Szczoteczka soniczna natomiast to najnowsza technologia, która ma tradycyjne końcówki (takie jak w wersji manualnej) w postaci płaskich główek. Wykonuje jeszcze więcej ruchów na minutę niż szczoteczka elektryczna a dodatkowo płaska główka pozwala oczyścić w tym samym czasie większą powierzchnię zębów.

Dlaczego warto wybrać szczoteczkę GUM® SONIC DAILY?

Jeśli szukacie szczoteczki zaprojektowanej z myślą o codziennej pielęgnacji, to szczoteczka GUM® SONIC DAILY zapewnia wyjątkowo dogłębne, delikatne oczyszczenie, które pomaga utrzymać dziąsła i zęby w dobrej kondycji. Wykonuje 12 tysięcy sonicznych wibracji na minutę, docierając poniżej linii dziąseł i między zęby. Dzięki temu doskonale oczyszcza nie tylko zęby, ale również przestrzenie międzyzębowe. Szczoteczka GUM® SONIC DAILY to połączenie miękkiego włosia z super efektywnością, dzięki czemu nasze dziąsła nie będą podrażnione, a zęby pozostaną dobrze oczyszczone. Do wyboru mamy również wersję dla wrażliwców - GUM SONIC SENSITIVE - to szczoteczka wyposażona w supermiękkie włosie, która pozwala na zachowanie jeszcze większej delikatności w higienie jamy ustnej.

Dbanie o higienę jamy ustnej i regularne oczyszczanie zębów oraz przestrzeni międzyzębowych, to nie tylko klucz do białego uśmiechu, ale też zdrowia i zmniejszenia ryzyka próchnicy. Musimy jednak pamiętać, że samo szczotkowanie, nawet najlepszą szczoteczką do zębów nie wystarczy! Zdecydowanie trzeba w podstawowej higienie jamy ustnej uwzględnić nici dentystyczne i szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych. Świetnie sprawdzą się GUM® SOFT-PICKS®, czyli gumowe szczoteczki, które oczyszczą ciasne i trudno dostępne miejscach między zębami.

Nieefektywne oczyszczanie zębów sprzyja namnażaniu się bakterii z pozostałości pokarmów, co prowadzi do gromadzenia się na nich osadu, kamienia nazębnego, a także powstawania próchnicy. Dlatego zadbajmy o dobrą pielęgnację jamy ustnej i cieszmy się zdrowym uśmiechem na co dzień.

 

Więcej na https://sunstargum.com/pl-pl/

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie