Praktyczne nosidło dla niemowlaka – co warto wiedzieć?

Transportowanie niemowlaka bez wózka stanowić może nie lada problem.
Praktyczne nosidło dla niemowlaka – co warto wiedzieć?
03.10.2022
Katarzyna Lemanowicz

Tak, wózek to takie absolutne must have, ale nie zawsze można pozwolić sobie na jego towarzystwo. Dlatego rodzice stawiają na nosidło.

Dorośli muszą mieć jednak świadomość odnośnie tego, że do wyboru takiego elementu należy podejść w sposób rozważny. W innym bowiem przypadku można popełnić kardynalny błąd, który w przyszłości może doprowadzić m.in. do rozwoju wad postawy.

Bliskość z rodzicem

Nosidła mają to do siebie, że wzbudzają wiele kontrowersji. Każdy rodzic jednak sam wie, co tak naprawdę będzie dobre dla jego dziecka. Odpowiednie, zdrowe nosidełko dla niemowlaka, to wygoda, która jest w stanie sprawić, że rodzic zyskuje dwie ręce wolne.

Dziecko z kolei nic nie traci na bliskości, podziwiając świat z większej wysokości. Nosidła można używać w domu, np. podczas gotowania obiadu. Można również pomyśleć o tym na spacerze, czy też podczas wypadu do sklepu. Maluch będzie blisko, ciesząc się ze wspólnej obecności, a mama lub tata będą korzystać z większej swobody na każdym kroku.

Warto również wskazać na inną zaletę tego typu rozwiązania. Dzieci, które są noszone (i to niekoniecznie wciąż na rękach) bywają zdecydowanie mniej rozdrażnione, w porównaniu do swoich rówieśników.

Są one zdecydowanie bardziej spokojne i na dodatek nie wykazują one tak dużej skłonności do tego, aby aż tak dużo płakać. Chyba żaden rodzic nie będzie miał już wątpliwości do tego, czy takie nosidełko będzie odpowiednie dla jego dziecka.

Które nosidełko wybrać?

Nosidło do fotelika dostępne jest w różnych sklepach. Trzeba przyznać, że wybór jest naprawdę szeroki. Która jednak z tych propozycji będzie najlepsza? Oto kilka czynników, które należy uwzględnić podczas zakupu.

Po pierwsze - należy pamiętać o tym, że jest to środek transportu, który dedykowany jest w szczególności dla nieco starszych dzieci, jakie trzymają główkę samodzielnie. Wcześniej nawet nie ma co myśleć o tym, aby dziecko w czymś takim umieszczać. Po drugie - należy sprawdzić sztywność danego produktu.

Czy kręgosłup będzie mógł swobodnie pracować? Zbyt twarde nosidełko może niekorzystnie wpłynąć nie tylko na plecy, ale także na biodra dziecka. Z drugiej jednak strony - nie może ono być zbyt miękkie. Trzeba więc wybrać coś o optymalnej twardości i sztywności, aby pomóc zapewnić dziecku odpowiednią postawę.

Ważnym elementem jest również panel, który podtrzymuje nóżki. Jego długość musi być na tyle odpowiednia, aby sięgać dziecku od jednego do drugiego dołu podkolanowego. Jeżeli tak nie będzie, nóżki będą stanowić obciążenie dla kręgosłupa. Co prawda, będą one swobodnie zwisać, ale w przyszłości wyjdzie to niekorzystnie dla postawy malucha. Prawda jest taka, że i w tym wypadku należy wybrać wartość szerokości pośrednią.

Nie może być panel za wąski, ale również za szeroki, ponieważ dziecko automatycznie będzie robić szpagat. Warto spojrzeć na nosidełka, których panel jest w całości regulowany. Będzie można zawsze dopasować go do wieku dziecka.

Polecane nosidełka

Decydując się na zakup nosidełka dla niemowlaka, zawsze warto pokierować się opiniami innych osób. W szczególności, jeżeli chodzi o specjalistów, którzy na co dzień pracują nad utrzymaniem prawidłowej postawy u dziecka oraz leczeniem wad.

Można również skorzystać z porad innych mam, jakie używają lub używały w przeszłości takich nosideł. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać produkt. Tym bardziej, że producenci wciąż zaskakują, podsuwając rodzicom różnorakie propozycje nosidełek dla niemowlaków.

Źródło: https://www.besafe.com.pl

 

Artykuł partnera

 

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie