Wózki głęboko-spacerowe - na co zwrócić uwagę?

Gdy na świecie pojawia się dziecko, stajemy przed wyborem odpowiedniego wózka dla swojej pociechy.
Wózki głęboko-spacerowe - na co zwrócić uwagę?
01.10.2022
Katarzyna Lemanowicz

W wyprawce noworodka musi znaleźć się fotelik, wózek, miękki materacyk  do niego czy śpiworek oraz inne akcesoria. Wózki dziecięce są różnorodne, a ich rodzaje dostosowane są zazwyczaj do stopnia rozwoju naszej pociechy - inne wózki będą niezbędne  w chwili narodzin, a gdy dzieci mogą jeździć w pozycji siedzącej, przydadzą się np. spacerówki. Czy wiesz jednak, że możesz połączyć siedzisko spacerowe oraz np. fotelik samochodowy? Specjalnym rodzajem wózka spacerowego są wózki głęboko spacerowe. Czym są wózki głęboko spacerowe dokładnie? Jakie mają zalety? Na co zwracać uwagę, wybierając takie wózki?

Wózek głęboko spacerowy - czym jest?

Wózki dziecięce zapewniają dziecku komfort i są dostosowane do etapów jego rozwoju. Zazwyczaj, tych głębokich w formie gondoli używamy, gdy dziecko jest małe, a kiedy pociecha siada i jest ciekawa świata, niezbędne staje się spacerówka. Dodatkowo, jeśli mamy samochód, zakupujemy foteliki dla dzieci.

Rynek stara się jednak oszczędzić rodzicom konieczności kupowania kolejnego wózka co jakiś czas i oferuje wózki tzw. hybrydowe, 2w1 czy 3w1 zwane wózkami głęboko spacerowymi.

Wózki głęboko-spacerowe to wózki dość charakterystyczne. Ich konstrukcja oparta jest na stelażu, na którym znajduje się gondola. W miarę potrzeb, sama gondolę możesz zamienić na siedzisko. Możesz też dobrać nosidełko w formie fotelika do samochodu.

W zależności od modelu, wózki mogą mieć dodatkowe udogodnienia tj. pokrowiec, moskitiera, folia przeciwdeszczowa, torba pielęgnacyjna, tapicerka chroniąca przed promieniowaniem UV, uchwyt do przenoszenia gondoli.

Wózek głęboki - zalety

Produkty takie jak wózki, zakupisz zasadniczo w każdym sklepie, począwszy od sklepów stacjonarnych poprzez sklep online. Dlaczego jednak produkt taki jak wózek głęboko spacerowy jest tak doceniany?

Wózki tego typu sprawdzają się właściwie wszędzie. Ich wielofunkcyjny charakter sprawia, że są nie tylko bezpieczne dla dziecka, ale także posiadają dobre właściwości jezdne. Sprawdzą się na prostej drodze, żwirowej ścieżce, a dodatkowo możesz wykorzystać je do jazdy w samochodzie, jeśli posiadają formę fotelika.

Wózek głęboko spacerowy to oszczędność pieniędzy oraz oszczędność miejsca. Nie musisz kupować już kilku kolejnych, wymiennych wózków. Cechuje je także wygoda w obsłudze, a także komfort jazdy i prowadzenia.

Pamiętaj jedynie, że z uwagi na swoją funkcjonalność wózki te są nieco droższe (ale w ostatecznym rachunku i tak zaoszczędzisz), a także cięższe niż standardowe spacerówki.

Głęboko spacerowe wózki - na co zwracać uwagę?

Kupując wózki spacerowe warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. W pierwszej kolejności sprawdź koła. Im większe będą, tym większe nierówności będą mogły pokonać. Warto także zainwestować w skrętne koła, które ułatwią manewrowanie wózkiem.

Kolejnymi parametrami są wymiary wózka i jego waga. Zwłaszcza jeśli jeździsz samochodem lub masz niewielkie mieszkanie na wyższych piętrach bez windy, te kwestie mogą być kluczowe.

Jeśli mieszkasz w trudnym terenie, szczególną wagę przywiąż do amortyzatorów. Znaczenie w codziennym użytkowaniu ma także obsługa wózka. Powinna być intuicyjna, prosta i zapewniać łatwość składania.

Warto także zwrócić uwagę na takie rzeczy jak dobre hamulce, atesty, pasy bezpieczeństwa, właściwy uchwyt (w którym możesz regulować wysokość).

Sama gondola powinna być wygodna, duża i głęboka. Stelaż powinien być stabilny. Siedzisko powinno zapewniać dziecku wygodę i mieć komfortowe oparcie, a budka powinna chronić przed wiatrem, słońcem i deszczem.

Warto także postawić na regulowany podnóżek. Zwróć tez uwagę na materiał wykonania tapicerki. Powinien być łatwy do czyszczenia i zdjęcia, szybko schnący, a także zalecany jest raczej w ciemniejszych barwach.

Jeśli szukasz idealnego wózka głęboko spacerowego to zalecamy zakupy w sklepie BoboWózki.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie