Akcesoria z włókna alpaki - dla kogo są odpowiednie?

Spokojny i niczym niezakłócony sen jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na stan zdrowia.
Akcesoria z włókna alpaki - dla kogo są odpowiednie?
19.05.2022
Katarzyna Lemanowicz

Wybór odpowiedniego materaca i pościeli jest bardzo ważny, wypoczynkowi sprzyjają naturalne i oddychające włókna. Wełna alpaki jest termoregulacyjna, latem chłodzi, a zimą grzeje, oddycha i nie zatrzymuje wilgoci.

Akcesoria z włókna alpaki - właściwości zdrowotne

Alpaki pochodzą z indyjskich wyżyn, gdzie występują duże różnice temperatur, na przemian panuje chłód i upał. Wykształciły one runo, którego właściwości zmieniają się w zależności od warunków zewnętrznych. Pościel wykonana z tego materiału grzeje, kiedy jest zimno i ochładza w trakcie upałów. Runo alpaki jest również o wiele cieplejsze od owczego, jest delikatniejsze i nie kłuje. Dużym plusem futra alpak jest brak lanoliny, owce wytwarzają tę substancję, aby chroniła je przed zmiennymi temperaturami, alpaki jej nie potrzebują. Lanolina jest sebum zwierzęcym, które często wywołuje reakcje alergiczne. Wyroby z alpaki nie narażają na uczulenie, są odpowiednie dla alergików. Sebum zwierzęce występujące w wełnie owczej jest rodzajem tłuszczu, z tego względu przyciąga zabrudzenia oraz kurz, runo alpaki nie produkuje lanoliny, więc nigdy nie staje się źródłem alergenów. Zaopatrując się w hipoalergiczne materace w Jaworznie renomowanej marki Hilding Anders, warto dobrać do nich kołdrę i poduszkę z wypełnieniem z włókna alpaki.

Poduszki z alpaki - wypełnienie w nurcie eko

Warto wiedzieć, że pozyskiwanie futra z alpaki odbywa się w sposób całkowicie bezpieczny dla tych zwierząt. Proces odbywa się z poszanowaniem ich zdrowia oraz w trosce o to, aby zwierzęta nie odczuwały dyskomfortu. Poduszki z wypełnieniem z włókna alpaki są wyrobami ekologicznymi, ich wypełnienie jest w 100% naturalne. Osoby, których styl życia opiera się o zachowania proekologiczne, z pewnością mogą się na takie produkty zdecydować, podczas ich produkcji nie cierpią zwierzęta ani środowisko naturalne. Wykorzystując poduszki z włókna alpaki, można mieć pewność, że skóra nie będzie się pocić, włókno alpaki pochłania wilgoć, ale nie zatrzymuje jej, dzięki czemu skóra pozostaje cały czas sucha. W trosce o środowisko naturalne można również zdecydować się na ekologiczny materac Hilding Bora, w którym naturalny olejek sojowy zastąpił sztuczne, chemiczne związki. Akcesoria do spania z włókna alpaki są bezpieczne i wolne od substancji mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie, są przeznaczone dla wszystkich osób, a szczególnie dla małych dzieci, alergików i osób z atopowym zapaleniem skóry.

Jak pielęgnować akcesoria z włókna alpaki?

Naturalne poduszki termoelastyczne nie kumulują nieprzyjemnych zapachów, co wpływa korzystnie na ich użytkowanie. Utrzymanie w czystości poduszek i kołder z wypełnieniem z włókna alpaki jest dużo łatwiejsze niż w przypadku wyrobów z runa owczego. Produkty nie zawierają lanoliny, dlatego ich świeżość można zachować przez wiele lat. Pościel wystarczy systematycznie strzepywać i wietrzyć, najlepiej podczas niskich lub ujemnych temperatur. Jeśli z jakichś powodów na wyrobach z włókna alpaki pojawią się plamy, można je włożyć do pralki i prać z wykorzystaniem programu do delikatnych materiałów oraz z użyciem płynu do prania delikatnych dziecięcych tkanin. Trzeba jedynie pamiętać, aby poduszek i kołder z alpaki nie wirować oraz nie suszyć w suszarce bębnowej, należy je rozłożyć na płasko i w tej pozycji suszyć.

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie