Wyposażenie lodówki ułatwiające przechowywanie

Lodówka to jedno z najpopularniejszych i najpowszechniej używanych urządzeń kuchennych.
Wyposażenie lodówki ułatwiające przechowywanie
26.04.2022
Katarzyna Lemanowicz

Jej podstawowym i najważniejszym zadaniem jest przechowywanie żywności oraz zachowanie lub możliwe przedłużenie jej świeżości. Aby mogła ona spełniać oczekiwania i wymagania klientów, wyposażona jest w nowoczesne technologie oraz praktyczne akcesoria które ułatwiają i usprawniają przechowywanie w niej produktów spożywczych. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?  

Przydatne funkcje nowoczesnych lodówek 

Nowoczesne, dostępne obecnie na rynku lodówki to urządzenia wyposażone w szeroką gamę innowacyjnych usprawnień. Wiele z nich powstało, aby skutecznie przedłużyć nie tylko termin przydatności do spożycia, ale także pożądany smak i aromat produktów. Przykładem tego jest wyjątkowo popularny i niemal powszechnie stosowany system No Frost. Technologia ta ogranicza powstawanie lodu i szronu wewnątrz lodówki, sprzyjając tym samym możliwości dłuższego przechowywania żywności, przy optymalnym zachowaniu jej świeżości i smaku. Co więcej, technologia No Frost korzystnie wpływa także na żywotność lodówki oraz wygodę jej użytkowników, którzy zwolnieni zostają z konieczności regularnego rozmrażania sprzętu. 

Na uwagę zasługuje także technologia CleanAir wykorzystująca filtr z węglem aktywnym, który skutecznie pozbywa się nieprzyjemnych zapachów z wnętrza lodówki. Tym samym zapobiega on także przenikaniu się aromatów, co najczęściej niekorzystnie wpływa na przechowywane w lodówce produkty. Niektóre z nowoczesnych urządzeń zostały wyposażone także w praktyczny, intuicyjny system sterowania temperaturą, dzięki czemu możemy z łatwością dopasować panujące w chłodziarce warunki do przechowywanych w niej produktów. 

Praktyczne wyposażenie chłodziarki 

Zarówno na wygodę przechowywania, jak i zachowanie świeżości produktów na dłużej duży wpływ mogą mieć także elementy wyposażenia chłodziarko-zamrażarki. Dzięki nim możliwe jest komfortowe przechowywanie produktów drobnych czy szczególnie wrażliwych. Do tego rodzaju akcesoriów z pewnością zaliczyć należy specjalne pojemniki na jajka, jak również praktyczną, dodatkową półkę na butelki. Elementy te pozwalają na bezpieczne przechowywanie w lodówce artykułów wymagających starannego zabezpieczenia.  

Ponadto na komfort przechowywania znacząco wpłynąć mogą także regulowane półki oraz balkoniki na drzwiach urządzenia. Specjalne półki i pojemniki oraz ukształtowanie wnętrza lodówki w myśl technologii CustomFlex zapewniają niemal dowolne, wygodne regulowanie położenia elementów sprzętu i dostosowanie ich do przechowywanych produktów.  

Jednym z najważniejszych udogodnień, w jakie wyposażone są nowoczesne lodówki, jest specjalne miejsce na owoce i warzywa. Na szczególną uwagę zasługuje szuflada na warzywa do lodówki Electrolux, która stanowi innowacyjne połączenie wygody i funkcjonalności. Dzięki niej możliwe jest nie tylko komfortowe przechowywanie warzyw i owoców, ale także zachowanie ich świeżości, aromatu i pożądanej konsystencji na długi czas. Szuflady wyposażone zostały w szereg praktycznych funkcji, takich jak NaturalFresh czy UltraFresh+, które skutecznie utrzymują wewnątrz pojemników optymalną temperaturę oraz poziom wilgotności. Dopasowywany jest on automatycznie do świeżych produktów, które znajdują się w szufladach. Warunki te sprawiają, że przechowywane warzywa i owoce zachowują nie tylko swój apetyczny wygląd i świeżość, ale także wszystkie najważniejsze właściwości i składniki odżywcze. Ponadto, dzięki wyposażeniu w specjalny filtr, przechowywana w szufladach żywność jest skutecznie zabezpieczana przed aromatami innych produktów z lodówki.  

Dzięki praktycznym elementom wyposażenia oraz nowoczesnym technologiom otrzymujemy możliwość wygodnego i bezpiecznego przechowywania wszystkich produktów spożywczych. Co więcej zyskujemy także znacznie więcej czasu na wykorzystanie żywności, co pozwala na znaczne zmniejszenie ilości marnowanego i wyrzucanego jedzenia.  

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie