Lekkie wózki dziecięce typu parasolka - jak wybrać?

Lekkie wózki dziecięce typu parasolka znajdują zastosowanie zarówno na co dzień, jak i na wakacyjnym wyjeździe.
Lekkie wózki dziecięce typu parasolka - jak wybrać?
06.10.2021
Katarzyna Lemanowicz

Mają niewielkie gabaryty, dlatego bez problemu zmieścisz je do bagażnika lub przeniesiesz jako element bagażu. Na rynku dostępnych jest wiele interesujących modeli, które różnią się funkcjonalnościami. Czym sugerować się, wybierając lekki wózek spacerowy? Jakie parametry są w tym przypadku najistotniejsze?

W artykule dowiesz się: 

  1. Dlaczego warto kupić wózek parasolkę?
  2. Lekki wózek parasolka - na co zwrócić uwagę?
  3. Parasolka czy spacerówka?

Wózki spacerowe typu parasolka najczęściej wykorzystywane są po ukończeniu przez malca pierwszego roku życia. Posiadają wiele zalet, jednak należy wiedzieć, który model wybrać - różnorodność możesz zweryfikować na stronach takich jak https://www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/spacerowe/lekkie-parasolki/p/2_4_480. Jeśli planujesz wyjazd, koniecznie kup także foteliki samochodowe, na przykład na: https://www.bobowozki.com.pl/foteliki-samochodowe/p/269.

Dlaczego warto kupić wózek parasolkę?

Wózek spacerowy parasolka zapewnia sporo korzyści zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jedną z jego najważniejszych zalet jest wygoda codziennego użytkowania. Wózki spacerowe tego rodzaju są bardzo lekkie i zwrotne. Nietrudno nimi operować i pokonywać przeszkody w postaci schodów czy wyższych krawężników. W razie potrzeby lekka spacerówka parasolka może zostać złożona w kilka chwil, a następnie schowana do bagażnika, piwnicy lub wniesiona do komunikacji miejskiej.

Z racji swoich gabarytów wózek parasolka jest doskonałym rozwiązaniem w czasie wakacyjnych wyjazdów. Przydaje się zwłaszcza, gdy dziecko porusza się już samodzielnie, ale w czasie dłuższych spacerów zdarza mu się poczuć zmęczenie.

Lekki wózek parasolka - na co zwrócić uwagę?

Wózki dziecięce spacerówki występują w bardzo szerokim asortymencie. Jak spośród nich dobrać wózek spacerowy idealny? Sprawdź kilka kluczowych parametrów.

  • Waga. Pomimo że wózek typu parasolka z definicji nie należy do ciężkich, należy zwrócić uwagę, aby pod względem ciężaru był dopasowany zarówno do wagi dziecka, jak i dodatkowych elementów, które będą przy nim montowane.
  • Kółka. Jeśli będą odpowiednio duże, znacząco zwiększy się komfort prowadzenia spacerówki parasolki na nierównej powierzchni.
  • Sposób składania. Warto, aby wózki spacerówki składały się w możliwie najprostszy sposób. Docenisz tę funkcjonalność, pakując ekwipunek na wyjazd lub wsiadając do tramwaju.
  • Regulacja oparcia. Przyjęło się, że lekki wózek typu parasolka przeznaczony jest do przewożenia dziecka w pozycji siedzącej, jeśli jednak wybierzesz model, który ma rozkładane oparcie, twoja pociecha będzie mogła zdrzemnąć się w komfortowej pozycji. Ustawienie tylnej części w rozmaitych kombinacjach ułatwi uzyskanie takiej wygody.
  • Pasy bezpieczeństwa. Najlepszy wózek spacerowy z pewnością wyposażony jest w pasy, dzięki którym zyskasz pewność, że dziecko nie wypadnie, wychylając się i podziwiając świat.
  • Rozkładana budka. Ten element wyposażenia pozwala ochronić dziecko przed nadmiarem słońca, deszczem lub wiatrem. W wielu przypadkach ułatwi także spokojny sen.

Czasami wózek dziecięcy jest wyposażony w dodatkowe torby na drobiazgi, zakupy, akcesoria dla mamy i dziecka.

Parasolka czy spacerówka?

Wózek lekki typu parasolka to z reguły model znacznie prostszy od rozbudowanych spacerówek. Czy któraś z tych opcji jest lepsza? Jeżeli twoje dziecko większą część spaceru spędza na własnych nogach, a jednocześnie nie planujesz zbyt skomplikowanych tras, parasolka będzie całkowicie wystarczająca.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Izabela (Ocena: 5) 06.10.2021 13:26
Moje dziecko lubi spacerki w wózku titan ale też często próbuje swoich sił na nóżkach. Na parasolkę się nie przerzucimy bo ten wózek spełnia nasze wszystkie oczekiwania.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie