Czy istnieje laktator na wszystkie problemy laktacyjne?

Tak! Właśnie taki przetestowałyśmy – poznaj nowość od marki LOVI – laktator EXPERT 3D PRO
Czy istnieje laktator na wszystkie problemy laktacyjne?
LOVI
26.07.2021
Katarzyna Lemanowicz

Pojawienie się na świecie dziecka to chwila, która dodaje skrzydeł. To także chwila, dzięki której nasze życie nabiera zupełnie innych, wcześniej nieznanych barw. Oczywiście po drodze pojawiają się problemy, które dzięki najnowszym technologiom jesteśmy w stanie szybko zniwelować.

Jednym z tematów spędzających sen z powiek każdej mamy jest karmienie piersią. Często nie radzi sobie ona z problemami laktacyjnymi, co budzi u niej frustrację i złe samopoczucie. A to z kolei odbija się na możliwości dalszego karmienia piersią. Marka LOVI wprowadziła na rynek innowacyjny laktator, który jest ekspertem w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych.

Marka LOVI - ekspert w obszarze ochrony laktacji

Laktator Expert 3D Pro jako jedyny na rynku posiada technologię lejka 3D. Co to daje? W dużym skrócie, dzięki takiej konstrukcji lejka, każda mama może karmić swoje dziecko pomimo trudności laktacyjnych.

Bez wątpienia karmienie piersią jest pierwszym elementem nawiązania bliskiej relacji mamy z dzieckiem. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez instytut badawczy KANTAR* na przełomie października i listopada 2020 roku, aż 67% mam uważa, że karmiąc piersią, daje dziecku to, co najlepsze. Karmienie piersią poza budowaniem tej niepowtarzalnej więzi - dostarcza dziecku odżywczy i bogaty w cenne składniki mineralne pokarm.

LOVI

Zobacz więcej: Na co zwrócić uwagę wybierając laktator?

Drogie mamy – każda z nas wie, że pomimo wielu chęci oraz wsparcia, podczas karmienia piersią zdarzają się sytuacje, których nie możemy przewidzieć, takie jak na przykład poród przed cesarskie cięcie.

Najczęstszymi problemami laktacyjnymi zgłaszanymi przez mamy to: ból brodawek, nawał mleczny, zastój pokarmu czy zapalenie piersi. Bardzo ważne, żeby te problemy nie doprowadziły do zaprzestania karmienia piersią.

W takiej sytuacji warto skorzystać z najlepszych dostępnych na rynku technologii. Innowacyjny lejek 3D w laktatorze LOVI Expert 3D Pro, w odróżnieniu od lejków klasycznych, nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę podobnie jak usta i język dziecka, powodując naturalny wypływ mleka, bez uczucia dyskomfortu. Dodatkowo ażurowa osłonka lejka 3D umożliwia kontrolę nacisku na brodawkę. To wszystko sprawia, że najnowszy laktator LOVI jest wyjątkowo skuteczny i jednocześnie delikatny.

Poród przez cesarskie cięcie – jaki ma wpływ na karmienie piersią?

Niepowodzenie i niewywołanie laktacji tuż po porodzie przez cesarskie cięcie zagraża szansie na karmienie piersią. Także i w tym przypadku z pomocą przychodzi laktator Expert 3D Pro. Bardzo szybko uruchamia  laktację po cesarskim cięciu. A wszystko dzięki przełomowemu systemowi lejka 3D, który uciska brodawkę w sposób bardzo podobny jak robi to dziecko, stymulując tym samym wydzielanie się prolaktyny, hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka.

Dodatkowym komfortem, który zapewnia laktator LOVI jest odciąganie pokarmu w pozycji półleżącej, wygodnej po porodzie przez cesarskie cięcie. Specjalna konstrukcja lejka, zapobiega cofaniu się odciągniętego mleka.

Laktator LOVI

Jak rozwiązać problemy laktacyjne?

Wg badań instytutu badawczego KANTAR z 2020r.* aż 87% świeżo upieczonych mam doświadcza problemów laktacyjnych takich jak zastój pokarmu, obrzęk i zapalenie piersi, a także zatkane ujście przewodu mlecznego. Kiedy ból podczas karmienia piersią spowodowany powyższymi problemami uniemożliwia przystawienie dziecka do piersi, skutecznym wsparciem jest laktator Expert 3D Pro.

Jak wiadomo nawał pokarmu pojawia się pomiędzy 2 a 6 dobą życia dziecka, kiedy gwałtownie wzrasta produkcja mleka. Spowodowane jest to częstym ssaniem niemowlaka i swojego rodzaju docieraniem się między mamą a dzieckiem – nauką przystawiania dziecka do piersi. Podczas karmienia piersią w organizmie kobiety wydziela się prolaktyna, w tym okresie piersi stają się większe, cięższe, a brodawka sutkowa jest napięta i trudna do uchwycenia przez dziecko. Laktator Expert 3D Pro dostosowuje się do indywidualnych potrzeb mam. Efektywnie odciąga mleko mamy, minimalizuje objawy nawałów czy zmniejsza ryzyko zastoju pokarmu, poprzez ucisk brodawki tak, że przeciwdziała jej blokowaniu. Tym samym zmniejsza ryzyko zapalenia piersi.

Laktator Expert 3D Pro został wyposażony w dwufazowy system odciągania pokarmu, inspirowany naturalnym rytmem ssania piersi przez dziecko. Pierwsza faza stymulacji naśladuje szybkie ruchy dziecka, kiedy to stara się ono pobrać pokarmu. Ta faza pobudza gruczoły mleczne do pracy. Druga faza to głębokie i efektywne odciąganie pokarmu. W laktatorze LOVI obie te fazy mogą działać na 9 poziomach mocy, w zależności od indywidualnych preferencji mamy. Do większego komfortu użytkowania laktatora przyczynia się jego cicha praca, co pozwala na dyskretne odciąganie pokarmu niemal w każdych warunkach, również przy śpiącym dziecku lub w nocy.

Najnowszy laktator LOVI to must have wyprawki każdej mamy. Bezdyskusyjnie daje pomoc w karmieniu piersią i wspiera mamę podczas problemów laktacyjnych. Dodatkowo laktator Expert 3D Pro to idealny wybór dla mam, które spędzając czas na długich spacerach lub gdy chcą spotkać się z przyjaciółką, wybrać się do kosmetyczki, fryzjera czy postanowiły wrócić do zawodowych obowiązków. Wbudowany akumulator pozwala na odciągnięcie pokarmu w dowolnym miejscu i czasie, nie zaburzając tym samym laktacji. Co więcej, najnowszy laktator LOVI można naładować przez USB, np. z powerbanka.

Laktator LOVI

Podsumowanie - czy warto kupić laktator LOVI Expert 3D Pro?

Wspominam  uczucia, które towarzyszyły mi, kiedy na świecie pojawiła się moja pierwsza, a później druga córka. Euforia, radość, ale też poczucie przerażenia czy dam radę. Pamiętam, kiedy okazało się, że karmienie piersią to nie piękny obrazek ze zdjęcia gdzie uśmiechnięta mama i dziecko trwają w tej chwili. Pamiętam również moje bolące brodawki, zatory mleka czy zapalenie piersi! Na szczęście nie wpłynęło to na dalsze karmienie piersią. Wiem również jak wybór odpowiedniego laktatora jest ważny. Ułatwia karmienie piersią w każdym aspekcie, daje komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Jakie zalety ma laktator LOVI Expert 3D Pro?

  • posiada innowacyjny lejek 3D, który jest najbliższy naturalnemu karmieniu,
  • lejek 3D nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę,
  • lejek 3D w laktatorze otacza i równomiernie uciska pierś, podobnie jak usta i język dziecka, pracując równocześnie w wielu wymiarach, powodując naturalny wypływ mleka, bez uczucia dyskomfortu,
  • ażurowa osłona lejka 3D, umożliwia kontrolę siły nacisku na brodawkę,
  • Expert 3D Pro jest niezwykle pomocny i bardzo szybko uruchamia laktację po cesarskim cięciu. Dzięki systemowi lejka 3D uciska brodawkę w bardzo podobny sposób jak robi to dziecko, stymulując tym samym wydzielanie się prolaktyny, hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka,
  • laktator Expert 3D Pro odciąga efektywnie mleko mamy, minimalizując przy tym ryzyko zastoju pokarmu, uciskając brodawkę w taki sposób, że przeciwdziała jej blokowaniu,
  • laktator Expert 3D Pro został wyposażony w dwufazowy system odciągania pokarmu, inspirowany naturalnym rytmem ssania piersi przez dziecko,
  • do większego komfortu użytkowania laktatora przyczynia się także cicha praca, pozwalająca na dyskretne odciąganie w każdych warunkach, również przy śpiącym dziecku lub w nocy,
  • dzięki wbudowanemu akumulatorowi w dowolnym miejscu i czasie mama może odciągnąć pokarm, nie zaburzając tym samym laktacji. Dodatkowo można naładować go przez USB np. z powerbanka.

Z czystym sumieniem i z ogromną przyjemnością redakcja SuperMamy.pl poleca laktator LOVI Expert 3D Pro.

#teamLOVI

*Żródło: KANTAR, październik-listopad 2020. Badania U&A kategorii laktatorów

 

Artykuł powstał z udziałem marki LOVI

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie