Mokulock stworzył drewniany odpowiednik kloców LEGO

Klocki są w całości rzeźbione z drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony i są ekologicznym odpowiednikiem plastikowymi klocków.
Mokulock stworzył drewniany odpowiednik kloców LEGO
fot. instagram.com/mokulock_jp/
12.05.2021
Dominika Stanisławska

Firma Mokulock stworzyła alternatywny typ klocków Lego. Klocki są w całości rzeźbione z drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony i są ekologicznym odpowiednikiem plastikowymi klocków. Mokulock działa tak samo jak inne popularne produkty, ale jest na dobrej drodze do zrównoważonej produkcji zabawek.
Zobacz więcej: Innowacyjny laktator Expert 3D Pro – ekspert w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych

Mokulock stworzył drewniany odpowiednik kloców LEGO

Z zamiłowania do drzew i świata przyrody, projektanci Mokulock zajęli się marnotrawstwem przejawiającym się wycinką lasów i zdecydowali się wykorzystać mniejsze drzewa, które są zbyt cienkie do celów architektonicznych lub meblarskich. Przedkładając prostotę i organiczną strukturę nad błyszczącymi lakierami, elementy konstrukcyjne Mokulock zachowują oryginalne drewniane wykończenie - bez dodatkowego wykończenia olejem, farbą chemiczną lub klejem. Wszystkie gatunki drewna użyte do stworzenia elementów konstrukcyjnych Mokulock, mają piaskowane wykończenie, które zapewnia przyjemność dotyku i zabawę bez drzazg.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez もくロック -MOKULOCK- (@mokulock_jp)

Obecnie Mokulock wykorzystuje drewno z wiśni japońskiej, brzostownicy japońskiej, japońskiej magnolii wielolistnej, brzozy, grabu i klonu do produkcji swoich klocków. Różne tekstury i odcienie drewna zapewniają nie tylko dobrą zabawę, ale różnorodne rozłożenie kolorów, przez co zabawa jest większą frajdą, a środowisko na tym nie cierpi.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie