LEGO® VIDIYO™ i pierwsza w historii minifigurka LEGO, która podpisała kontrakt muzyczny

Marka LEGO i Universal Music Group przedstawiają pierwszy zestaw produktów z serii LEGO® VIDIYO™.
LEGO® VIDIYO™ i pierwsza w historii minifigurka LEGO, która podpisała kontrakt muzyczny
fot. istock.com
29.04.2021
Dominika Stanisławska

Nowa propozycja pozwala dzieciom na samodzielne tworzenie teledysków, w świecie łączącym klocki LEGO®, muzykę i rozszerzoną rzeczywistość. Dzisiaj został również podpisany pierwszy w historii globalny kontrakt płytowy z minifigurką LEGO, DJ’em L.L.A.M.A.
Zobacz więcej: Znane i kochane zabawki Fisher-Price teraz dostępne w wersji eko

Pierwsza w historii minifigurka LEGO, która podpisała kontrakt muzyczny

Zaprezentowana dziś gama produktów z serii LEGO VIDIYO to innowacyjna propozycja dla małych artystów w wieku 7-10 lat, którzy przy pomocy BitBoxów, Bandmates i BitBitów mogą stworzyć swój własny teledysk. Nowa seria powstała, aby celebrować i rozwijać dziecięcą kreatywność poprzez zabawę i muzykę. Dzisiaj też wytwórnia UMG Astralwerks podpisała pierwszy w historii globalny kontrakt płytowy z minifigurką LEGO – DJ’em L.L.A.M.A., którego debiutancki singiel „Shake" będzie miał premierę 19 lutego. Powstał on we współpracy z trzykrotnym zwycięzcą GRAMMY® NE-YO i wschodzącą gwiazdą, Carmen DeLeon. Wszyscy fani muzycznych nowości mogą zapisać się na stronie www.musicbyllama.com, dzięki czemu dostaną powiadomienie, gdy utwór zostanie opublikowany.

lego
fot. Materiał prasowy

Jak mówi Joshua Burke, wiceprezes ds. marketingu strategicznego i globalnego partnerstwa w Universal Music Group, jest to ekscytujący dzień dla LEGO VIDIYO. – Muzyka idzie w parze z kreatywnością i odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka. Dzięki tej nowości dzieci będą eksperymentować i wyrażać siebie robiąc własne teledyski, a to pomoże im rozwijać kreatywność i techniczne umiejętności – dodaje.

Nowy sposób zabawy

Kultowa marka LEGO od lat tworzy produkty, które inspirują najmłodszych do rozwijania kreatywności. Zapowiadane pod koniec stycznia zestawy LEGO VIDIYO są tego najlepszym przykładem. Nowa seria produktów to połączenie zabawy w świecie fizycznym i cyfrowym. Dzięki efektom specjalnym, które gwarantują tzw. „BitBity", muzyce i darmowej aplikacji, minifigurki LEGO mają szanse ożyć i stworzyć niesamowite muzyczne show. Jest to wyjątkowa możliwość dla każdego małego artysty, który marzy o wyreżyserowaniu, wyprodukowaniu i wystąpieniu w swoim własnym teledysku. Aplikację można pobrać tutaj: www.LEGO.com/VIDIYO-DeviceCheck.

Nowa wersja klocków

Pierwsza generacja LEGO VIDIYO składa się z BitBoxów, minifigurek LEGO i przypominających mini okładki albumów BitBitów. Fani muzyki mogą odkryć 6 wyjątkowych pudełek, BitBoxów, które samodzielnie można ozdobić. Każdy z nich zawiera minifigurkę LEGO, reprezentującą konkretny gatunek muzyczny, scenę do zeskanowania oraz 16 BitBitów, w tym 2 specjalne. Częścią pierwszej gamy produktów są także Bandmates: zestawy niespodzianka inspirowane muzyką. W zestawach tych są kolekcjonerskie minifigurki i dodatkowe BitBity, w tym jeden specjalny.
Zobacz więcej: Jak urządzić pokój dziecięcy?

Muzyczna aplikacja

W aplikacji młodzi artyści będą mogli wybrać nazwę swojego zespołu, wystylizować jego członków i zaprojektować okładkę albumu. Dzięki efektom specjalnym uruchamianym po zeskanowaniu BitBitów (w pierwszym roku ma się ich pojawić aż 130!), twórcy będą mogli eksperymentować podczas nagrywania teledysków.

lego
fot. Materiał prasowy

Początkowo w aplikacji dostępnych będzie około 30 piosenek artystów UMG, w tym dobrze znane przeboje. Wśród nich nie mogło zabraknąć utworu „Superhero”, największego hitu Viki Gabor, ambasadorki LEGO, dzięki któremu wygrała 17. Eurowizję Junior. Viki Gabor to prawdziwa inspiracja dla młodego pokolenia, która tak jak wszyscy początkujący artyści stawia na kreatywność i rozwijanie swojej pasji do muzyki. Lista piosenek dostępnych w aplikacji będzie regularnie uzupełniana o nowe utwory, a także o wyzwania i inspirujące treści, tak aby zachęcić dzieci do uruchamiania pokładów kreatywności, nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi w twórczy sposób oraz przekształcania nagranych filmów w ekscytujące i dynamiczne produkcje. W aplikacji za różne aktywności będzie można zdobywać punkty, które następnie można wymienić na kostiumy, akcesoria i wyjątkowe układy choreograficzne.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie