Znane i kochane zabawki Fisher-Price teraz dostępne w wersji eko

Fisher-Price dba o naszą planetę.
Znane i kochane zabawki Fisher-Price teraz dostępne w wersji eko
fot. istock.com
15.03.2021
Dominika Stanisławska

FISHER-PRICE, lider na rynku dla najmłodszych stawia na ekologię. Marka dąży do osiągnięcia 100% produkcji z tworzyw naturalnych lub recyklingowanych do 2030 roku. Cel ten przyświeca wszystkim markom nalężacym do światowego producenta zabawek Mattel, który konsekwentnie podejmuje kolejne kroki związane z zieloną transformacją swojego biznesu. Dzięki temu, na całym polskim rynku dostępne są już kultowe zabawki marki Fisher-Price po raz pierwszy w pełni przyjaznej środowisku odsłonie.
Zobacz więcej: Kolekcja “Bakery Kids” od Zary jest naprawdę urocza!

Zabawki Fisher-Price teraz dostępne w wersji eko

Obecnie firma Mattel pozyskuje ponad 93% papieru i włókna drzewnego potrzebnego do produkcji zabawek i opakowań z recyklingu bądź zrównoważonej wycinki drzew. Zrównoważony rozwój w celu redukcji odpadów w skali globalnej to jeden z priorytetów amerykańskiego producenta zabawek. Firma konsekwentnie dąży do ulepszenia swojego procesu produkcji i zachęca swój łańcuch dostaw do tego samego.


fot. Materiał prasowy

Pierwszą zabawką stworzoną według nowych wytycznych, która zadebiutowała w ubiegłym roku, była znana rodzicom na całym świecie kolorowa Piramidka z kółek. Teraz, obok Piramidki, po raz pierwszy w szerokiej sprzedaży na polskim rynku pojawi się ekologiczny sorter Pierwsze klocki malucha. Zabawki te można zakupić oddzielnie albo razem w ramach Eko zestawu prezentowego.
Eko zestaw prezentowy od Fisher-Price pozwoli maluchowi wesoło bawić się z Pierwszymi klockami malucha o różnych kształtach, które można sortować, układać i wkładać do pojemnika przez otwory w wieczku. Dodatkową frajdę zapewni dziecku Piramidka z kółek, którą może rozbujać, strącić rączką, a następnie złożyć od nowa chwytając za jej kolorowe elementy. Eko zestaw prezentowy dedykowany jest dzieciom od 6 miesiąca życia. Zabawki pomagają rozwijać zręczność malucha, wspierają koordynację ręka-oko, a także umiejętność rozwiązywania problemów.
Zobacz więcej: Nagrzewa, czyści i odmładza - LUNA 3 plus to przełom w pielęgnacji twarzy od FOREO
Te dwie kultowe zabawki, które mają swoje miejsce w portfolio Fisher-Price niemalże od samego początku, są po raz pierwszy dostępne na całym polskim rynku w nowej odsłonie — wyprodukowane z ulepszonych surowców, które będzie można poddać recyklingowi.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie