To jakim powietrzem oddychamy ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie!

Obecnie, gdy zmagamy się jako społeczeństwo z licznymi problemami związanymi ze smogiem, zapyleniem, wtórną emisją pyłów itd. kwestia ta staje się coraz bardziej istotna.
To jakim powietrzem oddychamy ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie!
fot. istock.com
01.02.2021
Katarzyna Lemanowicz

Jednak warto pamiętać, że większość czasu spędzamy w pomieszczeniach, na przykład w domu czy biurze. Rozwiązaniem na czyhające tam zagrożenia jest oczyszczacz powietrza. Należy rozważnie wybrać swojego sojusznika w walce o czyste powietrze dla swojego biznesu. Warto zdecydować  się na, wyjątkowe pod wieloma względami, modele AF 100 i AGF  100 niemieckiej marki Kärcher. 

Śmiertelnie groźny smog

Zanieczyszczenia powietrza to palący problem współczesnych społeczeństw. Szacuje się, że 1 na 9 zgonów na świecie związanych jest z zanieczyszczonym powietrzem. Światowa Organizacja zdrowia podaje, że 3,8mln przedwczesnych śmierci spowodowanych jest zanieczyszczonym wewnętrznym powietrzem. Jest to liczba o milion większa niż liczba zgonów spowodowanych powietrzem na zewnątrz. Widać więc, że problem czystości powietrza, którym oddychamy w domu, jest niebagatelny. Nasz kraj nadal nie najlepiej radzi sobie z tym wyzwaniem. Raporty krajowe i międzynarodowe nie pozostawiają złudzeń – jesteśmy w czołówce krajów europejskich jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. A niektóre z Polskich miast okupują wciąż, niechlubne pierwsze miejsca w rankingach miast z najgorszym powietrzem. Można, a nawet trzeba, jednak sobie z tym zagrożeniem poradzić. Inwestując w dobry, solidny i skuteczny oczyszczacz powietrza.

Zobacz więcej: Studenci z Holandii stworzyli wyjątkowy... samochód! Wytwarzany w całości z odpadów oceanicznych!

Jak zadbać o czystość powietrza?

Większość modeli dostępnych na rynku oferuje tylko jedną kategorię filtrów. AF 100 ma ich pięć. W zależności od naszych bieżących potrzeb może wychwytywać różnorodne zanieczyszczenia z powietrza. Urządzenie jest sprzedawane z filtrem uniwersalnym, który najczęściej wystarcza, by poradzić sobie z typowymi zanieczyszczeniami powietrza. Jednakże jeśli mamy taką potrzebę oczyszczacz można doposażyć w filtry specjalistyczne, które są ukierunkowane na konkretne rodzaje zanieczyszczeń. Cztery filtry specjalistyczne, do usuwania na przykład formaldehydów czy bakterii czy alergenów dają możliwość pokonać nie tylko szkodliwy smog, ale także inne trapiące nas problemy związane z powietrzem.

Oczyszczacz powietrza Karcher

Kärcher AF 100 jest urządzeniem solidnym, wyposażonym w mocny silnik. Jego ciekawy design sprawia, że doskonale wkomponuje się w wystrój wnętrza i nie zaburzy efektu jaki chcieliśmy uzyskać projektując je. Oczyszczacz ten nie wymaga żadnego dodatkowego wsparcia czy programowania. Jego laserowy czujnik samodzielnie zadba o to, by filtracja przebiegała wtedy gdy jest potrzebna.

Na czym polega plazmowe oczyszczanie powietrza?

AGF 100 z kolei oczyszcza niskiej jakości powietrze, zanieczyszczone patogenami w zamkniętych pomieszczeniach. Pomaga w tym zintegrowany generator plazmy, który usuwa wszystkie rodzaje zarazków z powietrza w pomieszczeniu. Dodatkowy wielostopniowy system filtracji składający się z filtra wstępnego, filtra HEPA (EN 1822:1998) i filtra z węglem aktywnym, bezpiecznie i niezawodnie usuwa małe i duże cząsteczki np. włosy, pyły i gazy. Jakość powietrza jest monitorowana za pomocą czujnika, który funkcjonuje w trybie automatycznym. W razie potrzeby wentylator z 5 prędkościami pracy dostarcza czyste powietrze w mgnieniu oka.

Zwłaszcza teraz warto zadbać o komfort i zdrowie swoich klientów i pracowników. Urządzenia niemieckiej marki to jakość sama w sobie, która zapewnia doskonałe efekty.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Gość (Ocena: 5) 05.02.2021 12:27
W domu mam oczyszczacz powietrza, roombe z filtrami, więc sądze że jakość powietrza w domu jest dobra :D
odpowiedz
Polecane dla Ciebie