Studenci z Holandii stworzyli wyjątkowy... samochód! Wytwarzany w całości z odpadów oceanicznych!

"Luca" bo tak pieszczotliwie nazywa się ten sportowy samochód, podwozie ma wykonane z butelek PET poddanych recyklingowi oraz lnu!
Studenci z Holandii stworzyli wyjątkowy... samochód! Wytwarzany w całości z odpadów oceanicznych!
fot. istock.com
12.01.2021
Dominika Stanisławska

Kryzys klimatyczny i chęć ratowania naszej planety powodują, że co chwila dochodzi do nowych odkryć i wykorzystywania pozornie niepotrzebnych rzeczy ponownie. Chociaż każdy z nas jest już za pan brat z segregacją śmieci i stara się wybierać produkty z recyklingu, to nadal jest sporo do zrobienia. Wiedzą o tym holenderscy studenci, którzy postanowili stworzyć w pełni ekologiczny samochód. Ich mamy mogą być dumne!
Zobacz więcej: Ten gadżet to świetny pomysł na prezent dla każdej SuperMamy!

Holenderscy studenci stworzyli eco-samochód

Studenci Uniwersytetu Technologicznego w Eindhoven, stworzyli w pełni funkcjonujący samochód elektryczny wykonany całkowicie z odpadów, w tym z tworzyw sztucznych wyłowionych z morza, butelek PET poddanych recyklingowi i śmieci z gospodarstw domowych.

Grupa 22 studentów pracowała nad projektem przez 18 miesięcy, a rezultatem jest sportowy samochód o nazwie "Luca", wykonany z materiałów takich jak len i tworzywa sztuczne z recyklingu, z których większość została wyciągnięta z oceanu. Luca to jaskrawożółty elektryczny samochód, który waży tylko 360 kilogramów, osiąga maksymalną prędkość 90 kilometrów na godzinę i może przejechać do 200 kilometrów na jednym załadowaniu. Luca jest naprawdę wyjątkowym samochodem, ponieważ jest wytwarzany w całości z odpadów, z podwoziem wykonanych z butelek PET poddanych recyklingowi i lnu. Jego wnętrze jest wykonane z nieposortowanych odpadów z gospodarstw domowych, podczas gdy szkielet jest wykonany z twardych tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, znajdujących się w telewizorach i urządzeniach kuchennych. Siedzenia i poduszki wykonane są z odpadów kokosowych i końskich włosów.
Zobacz więcej: Będzie kontynuacja hitowego serialu?

Studenci zaprojektowali i zbudowali Lukę, aby udowodnić światu potencjał wykorzystania materiałów i odpadów pochodzących z recyklingu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sustainability Champions (@sustainabilitychampions)

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie