Prezent dla dziecka? Ten gadżet je ucieszy!

W dodatku inteligentnie zadba o zęby twojego malucha.
Prezent dla dziecka? Ten gadżet je ucieszy!
fot. materiały prasowe
25.11.2019
Katarzyna Lemanowicz

Elektryczna szczoteczka w prezencie dla dziecka? Mogłoby się wydawać, że taki gwiazdkowy upominek nie wywoła uśmiechu zadowolenia na twarzach naszych pociech. A jeżeli o zdrowe zęby zadba razem z nimi Buzz Astral z „Toy Story”, Elsa z „Kraina Lodu” albo sam Darth Vader z „Gwiezdnych Wojen”? To robi różnicę!

 

Oral-B Kids, czyli nauka higieny przez zabawę z elektryczną szczoteczką do zębów

Badania wykazały, że dzieci traktują swoją szczoteczkę do zębów jak zabawkę, zwłaszcza gdy znajdują się na niej postacie pobudzające wyobraźnię. Dlatego też marka Oral-B wprowadziła linię produktów z postaciami znanymi z filmów Disneya, takich jak: „Kraina Lodu”, „Toy Story”, „Gwiezdne Wojny” i „Auta”. Warto pamiętać, że zdrowe zęby to absolutna podstawa, jeżeli chcemy zadbać o ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie dziecka.

 

Szczoteczki z serii Oral-B Kids 3+ / fot.  materiały prasowe

 

Jak to działa? Za pośrednictwem specjalnie opracowanej aplikacji Disney Magic Timer Oral-B, współpracującej  dowolnym produktem Oral-B Kids, codzienne szczotkowanie staje się zabawą zachęcającą dzieci do mycia zębów przez zalecane przez dentystów dwie minuty. Marka Oral-B wprowadziła takie rozwiązanie, ponieważ dowiedziono, że aż 90% dzieci korzystających z aplikacji szczotkuje zęby dłużej. Wystarczy pobrać aplikację z serwisów App Store lub Google Play i zeskanować produkt urządzeniem mobilnym, a filmowi bohaterowie ożyją na ekranie, odsłaniając przed waszą twoją pociechą coraz to więcej możliwości i nagradzając ich sumienną higienę.

 

Szczoteczka z serii Oral-B 6+ Junior PRO 400 / fot. materiały prasowe

Szczoteczka z serii Oral-B Teens / fot. materiały prasowe

 

Jak wybrać właściwą szczoteczkę?

Na początku zwróć uwagę na kształt główki, ponieważ ma ona istotne znaczenie w walce z płytką nazębną. By skutecznie dbać o nasz uśmiech, końcówka szczoteczki powinna dopasowywać się do kształtu każdego zęba i docierać do przestrzeni międzyzębowych. Najlepszym rozwiązaniem będzie elektryczna szczoteczka z okrągłą główką, której kształt jest zainspirowany profesjonalnymi narzędziami dentystycznymi. Dzięki okrągłej główce szczoteczka otacza ząb ze wszystkich stron, zapewniając dużo skuteczniejsze czyszczenie.

 

Jeżeli chodzi o szczoteczki dla dzieci, marka Oral-B oferuje mniejsze urządzenia przeznaczone dla maluchów w konkretnym wieku. Starsze latorośle mogą z powodzeniem używać szczoteczek rodziców, wymieniając jedynie końcówkę.

Kolejnym ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest technologia. W szczoteczkach elektrycznych Oral-B wykorzystywana jest technologia 3D, która jest bardzo pomocna w prawidłowym szczotkowaniu. Ruchy oscylacyjno-rotacyjne (10 500 na minutę) oraz pulsacyjne (48 000 na minutę) sprawiają, że dziecko nie musi skupiać się na technice szczotkowania. Wystarczy jedynie przyłożyć szczoteczkę na 3 sekundy do każdego zęba.

Jak widać, dzięki szczoteczkom elektrycznym szczotkowanie stanie się fascynującą zabawą, która zmotywuje dzieci w różnym wieku do dbania o zdrowy uśmiech. Od malucha do nastolatka!

 

Materiał promocyjny

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Gosia (Ocena: 5) 24.04.2020 09:44
Super sprawa! Ja ostatnio chrześniakowi kupiłam w ramach dodatku do prezentu podusie sensoryczną na CocoBird https://minkycm.pl/pl/p/Przytulanka-Podusia-Sensoryczna-Boho-Turkus/4587. Staś jest zachwycony.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie