5 pomysłów na posiłek walentynkowy dla dzieci

Świętujcie miłość całą rodziną.
5 pomysłów na posiłek walentynkowy dla dzieci
fot. istock.com
28.01.2021
Dominika Stanisławska

Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale głównie miłości. Dzieciom także można okazywać miłość za pomocą prostych gestów – jak na przykład przygotowanie specjalnego posiłku na ten dzień. Oto 5 pomysłów na nietuzinkowe jedzenie, który można przygotować całą rodziną.
Zobacz więcej: Co zrobić, aby gotowanie z dziećmi było przyjemniejsze?

5 pomysłów na posiłek walentynkowy dla dzieci

#1 Napis „Miłość”

Internet pełen jest memów par, które gotowały dla siebie posiłki z napisami lub z jedzenia robiły napisy. Jest do doskonała inspiracja. Tworzenie napisu jest bardzo proste i może być również zdrowe. Użyj warzyw i owoców, aby przygotować idealny napis – odpowiednio pokrojony ogórek może zdziałać cuda. Tak samo jak wycięcie serduszka z sera lub szynki.
Tak samo jak wycięcie serduszka z sera lub szynki.
fot. istock.com

#2 Babeczki z ozdobami

Pieczenie babeczek jest bardzo proste. Aby ten dzień był wyjątkowy możesz użyć foremek w kształcie serca lub z lukru zrobić taką ozdobę. Pamiętaj, że najlepsze babeczki i najlepsze świętowanie jest wtedy, gdy wszyscy pieczecie je razem, a potem razem zjadacie.

#3 Ciasto czekoladowe

Nie ma nic lepszego nic własnoręcznie zrobione ciasto czekoladowe. W internecie jest bardzo dużo prostych przepisów, którym podołają nawet ci, których gotowanie nie jest mocną stroną. Wspólne upieczenie ciasta, a później rozmowa przy nim i herbacie umilą wam wszystkim czas. Aby ozdobić ciasto cukrem puder, wytnij z kartki serca i przytrzymaj nad ciastem.

#4 Własnoręcznie ozdobione drożdżówki

Jeśli nie lubisz piec możesz kupić gotowe produkty, a potem wraz z dziećmi je udekorować. Kolorowe polewy – najlepiej w różnych odcieniach różu przypadną wam do gustu. Żeby było jeszcze weselej możecie także dodać do drożdżówek owoce typu truskawki i maliny. Przekąska może być ozdobiona specjalnie dla innego członka rodziny, co tylko zbliży was do siebie.
Zobacz więcej: Jak zdrowo gotować dla dziecka?

#5 Naleśniki w kształcie serca

Wystarczy odpowiednia foremka, aby śniadanie przenieść na wyższy poziom. Wspólnie zrobione pancakesy, do tego bita śmietana, owoce leśne lub dżem sprawią, że zaczniecie dzień w dobrych humorach, a to najlepszy krok do tego, aby odczuwać miłość do innych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie