Uważaj na TE produkty - przez nie na pewno nie schudniesz!

Chcesz schudnąć? Zastosuj poniższe wskazówki!
Uważaj na TE produkty - przez nie na pewno nie schudniesz!
fot. istock.com
29.04.2024
Katarzyna Lemanowicz

Produkty spożywcze, które blokują odchudzanie

#1 Gotowe mieszanki przekąsek. Z pozoru zdrowe orzechy i suszone owoce nie powinny mieć złego wpływu na wygląd naszej sylwetki. Jednak w większości mieszanek typu bakalie, orzeszki, czy fit chrupki mogą znajdować się dodatkowe składniki w postaci soli, czy cukru. 

#2 Napoje dietetyczne. Napoje zero kalorii brzmią bardzo niewinnie. Wydaje się, że dzięki nim możesz zaoszczędzić sporą liczbę kalorii. Jednak nie tylko zawierają masę sztucznych barwników i szkodliwych zamienników cukrów, ale badania wykazały, że powodują także zwiększony apetyt na słodycze i produkty zawierające dużą dawkę normalnego cukru. 

#3 Odtłuszczone jogurty. Jogurty zawierające najmniejszą liczbę tłuszczów, nigdy nie należą do tych najzdrowszych. Wystarczy zobaczyć na opakowaniu długą listę sztucznych zamienników. Często dodawany jest także cukier, który z reguły jest jego pierwszym składnikiem. 

#4 Produkty zawierające koncentrat białka. Samo białko nie jest złe, kiedy uprawiamy sport i intensywnie trenujemy. Jednak są produkty, jak np. niektóre batony, czy mieszanki do robienia koktajli, które tylko pozornie są zdrowe. Z reguły te z niesprawdzonych firm zawierają dużo cukru i chemicznych dodatków. 

#5 Oleje. Oleje roślinne, takie jak oliwa, olej słonecznikowy, z pestek winogron i canoli są zdrowe, jednak muszą być konsumowane z umiarem. Jedna porcja zawiera około 120 kcal oraz 14 g tłuszczów. Warto pamiętać, że nawet zdrowo się odżywiając musimy uważać na liczbę spożywanych kalorii, jeśli chcemy utrzymać dotychczasową sylwetkę. 

fot. istock.com

#6 Bezglutenowe wypieki. Nawet, jeśli zjesz bezglutenowe ciasteczko, musisz o tym pamiętać, że to jest nadal ciasteczko zawierające tłuszcze oraz cukier. Ciekawostką jest także to, że często to właśnie te bezglutenowe produkty zawierają większą liczbę kalorii. 

#7 Pełnoziarnisty makaron. Oczywiście pełnoziarniste produkty zawierają więcej błonnika, witamin i minerałów. Pamiętaj jednak, że liczy się także ich porcja! Mała miseczka potrafi mieć około 410 kcal. Dodatkowo zalecamy, żeby to jednak warzywa oraz białko stanowiły wizualnie większą część talerza. 

#8 Sałatki na wynos. Sałatka to idealny posiłek na stołowanie się poza domem. Zawiera dużą ilość warzyw, białka oraz węglowodanów. Pamiętaj jednak o składnikach w postaci sera, grzanek, smażonych dodatków oraz kalorycznych sosach. Często to właśnie one powodują, że posiłek ten jest jednym z najbardziej kalorycznych opcji z menu! 

#9 Przekąski o obniżonej zawartości tłuszczu. W sklepach możesz znaleźć wciąż spory wybór produktów o obniżonej zawartości tłuszczu. Spożywanie jego zmniejszonej ilości jest dobrym posunięciem, ale musisz uważać na produkty, które są jeszcze bardziej przetworzone. Zawierają o wiele więcej szkodliwych substancji oraz oczywiście cukru. Lepiej będzie, jeśli zjesz mniejszą porcję produktu z normalną jego zawartością. 

#10 Słodkie przekąski 100 kcal. W sklepach, zazwyczaj przy kasie, możesz kupić standardowe słodycze dostępne w o wiele mniejszych opakowaniach. Ma to na celu zmylenie klienta, ponieważ nie tylko przepłacasz, ale jedząc parę takich niewielkich paczuszek, dostarczysz o wiele więcej kcal od standardowej paczki.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie