5 zasad idealnego FIT śniadania!

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
5 zasad idealnego FIT śniadania!
fot. istock.com
05.04.2024
Katarzyna Lemanowicz

Dobre śniadanie to nie tylko gwarancja niezbędnej energii o poranku, ale także sposób na przyspieszenie metabolizmu, co może przełożyć się na szybsze spalenie tkanki tłuszczowej. Wiele osób lekceważy swój pierwszy posiłek w ciągu dnia, co jest dużym błędem. Dobrze zbilansowane śniadanie przyspiesza metabolizm, dzięki czemu możemy szybciej pozbyć się niechcianych kilogramów.

5 elementów z których powinno składać się zdrowe śniadanie

#1 Zdrowe śniadanie zawiera zdrowe tłuszcze

Powinny być nieodzownym elementem każdego śniadania. Zdrowe tłuszcze mają wiele pozytywnych właściwości dla naszego zdrowia. Do źródeł zdrowych tłuszczów możemy zaliczyć oliwę z oliwek, awokado, orzechy włoskie, olej lniany czy pestki dyni. Nie należy zapomnieć o żółtku pochodzącym z kurzego jajka, które jest świetnym i cennym źródłem białka.

#2 Zbilansowane śniadanie zawiera odpowiednią ilość białka

Białko to kolejny element dobrze zbilansowanego śniadania. Dzięki spożywaniu produktów białkowych w pierwszym posiłku mamy uczcie sytości, co bezpośrednio przekłada się na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie podjadania w ciągu dnia. Śniadanie bogate w białko polecane jest także osobom narażonym na stres. Jeśli nasz pierwszy posiłek będzie składał się wyłącznie z białka i tłuszczy, to nie spowoduje to nagłego wyrzutu insuliny. Następstwem takiego wyrzutu insuliny będzie gwałtowny spadek poziomu cukru, dzięki czemu możemy odczuwać zmęczenie lub napady wilczego głodu.

#3 Nie zapominaj o warzywach

Warzywa powinny być stałym elementem każdego posiłku, również i śniadania. Warzywa są doskonałym źródłem błonnika, który przyspiesza tempo metabolizmu. Nie należy zapomnieć o tym, że warzywa są cennym źródłem witamin i związków mineralnych.

fot. istock.com

#4 Jedz zdrowo i unikaj przetworzonych produktów

Słodkie przekąski lub żywność wysoce przetworzona z całą pewnością nie są dobrym pomysłem na śniadanie. Szybki wzrost poziomu cukru we krwi o poranku .

#5 Stałe pory jedzenia to podstawa zdrowej diety

Staraj się spożywać śniadanie o stałej porze. Dzięki temu poprawisz tempo swojego metabolizmu oraz utrzymasz w dobrej kondycji swój układ pokarmowy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie