Chcesz osiągnąć szczupłą figurę? Zobacz, jak zrobić to skutecznie!

Jeśli zaczniesz już dziś to po 6 tygodniach zobaczysz pierwsze efekty.
Chcesz osiągnąć szczupłą figurę? Zobacz, jak zrobić to skutecznie!
fot. istock.com
13.03.2023
Katarzyna Lemanowicz

Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość, nie poddawać się i wykonywać naszych 5 zaleceń...

Jak w szybki sposób osiągnąć szczupłą figurę?

#1 Odpowiednia dieta to podstawa: To najważniejszy punkt poprawiający skład ciała. Zacznij od wyeliminowania przetworzonej żywności, słodkich, gazowanych napojów i słodyczy. Jedz wysokiej jakości chude białko podczas każdego posiłku. Do każdego posiłku włącz dużą ilość warzyw – to doskonałe źródło błonnika. Wybieraj dobre źródło tłuszczu: awokado, orzechy czy nasiona oraz kwasy Omega – 3. Pij dużo wody, przynajmniej 2-3 litry dziennie, a w dni kiedy ćwiczysz nawet do 4 litrów.

#2 Śpij dużo: Odpowiednia ilość snu poprawia funkcjonowanie twojego organizmu. Naukowcy podają, że powinnaś spać przynajmniej 8 godzin dziennie. Ale… Dla wielu z nas jest to niewykonalne. Nie stresuj się, tylko dostosuj do swojego rytmu i swoich potrzeb. Pamiętaj, że brak snu powoduje wzrost hormonu głodu i spadek leptyny, które tylko pchają cię w kierunku lodówki i namawiają do zjedzenia czegoś niezdrowego.

#3 Grunt to trening siłowy całego ciała: Nie bój się ciężarów i treningów siłowych. To konieczność w budowaniu silnego i szczupłego ciała, beztłuszczowej masy mięśniowej, która ostatecznie pomaga spalić więcej kalorii, nawet gdy twoje ciało jest w spoczynku. Najlepiej wprowadzić do planu 3 treningi siłowe w tygodniu.

fot. istock.com

#4 HIIT - intensywny trening interwałowy: To najskuteczniejszy sposób na trening cardio. Najlepiej wykonywać ten trening 2 razy w tygodniu. Dzięki tym prostym zasadom stworzysz idealny plan HIIT: przerwa między ćwiczeniami powinna wynosić od 30 do 60 sekund, przy ponad 80% tętna maksymalnego. Odpoczynek między seriami powinien wynosić od 60 do 120 sekund przy 55-65% maksymalnego tętna. Jak zmierzyć tętno maksymalne = 207 – (0,7xwiek).

#5 Trening w stanie stacjonarnym o niskiej intensywności: Trening na bieżni przy 55-65% tętna maksymalnego przez około godzinę będzie idealnym dopełnieniem planu treningowego.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.03.2023 22:33
Dopingujemy się razem z przyjaciółką, dzięki temu jest łatwiej. Wymieniamy się przepisami, zainstalowałyśmy appkę zliczającą ile cisowianki już wypiłyśmy, chodzimy razem na siłownię i liczymy cm w obwodach. To duża motywacja :)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie