Jakie błędy w odchudzaniu popełniamy najczęściej?

Jaki jest powód, że nie widać efektów?
Jakie błędy w odchudzaniu popełniamy najczęściej?
28.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Po ciąży i porodzie wiele kobiet zmaga się z mankamentami sylwetki. Nadprogramowe kilogramy czy wiotka skóra niekiedy staje się ogromnym problem i powodem do braku samoakceptacji. Świeżo upieczone mamy, które od razu po porodzie starają się wrócić do swojej figury sprzed ciąży często popełniają szereg błędów, w rezultacie nie osiągając żadnych efektów. Jakie błędy popełniają najczęściej?

7 najczęstszych błędów w odchudzaniu po ciąży

#1 Za dużo, za wcześnie: Powrót do formy po porodzie powinien być przemyślany. Wiele kobiet zbyt wcześnie udaje się na siłownię, nie zwracając uwagi na konsekwencje. Należy pamiętać, że ciąża i poród to ogromny wysiłek, a okres rekonwalescencji i odpoczynek jest kluczowy. Bez względu na wcześniejszą kondycję, przez pierwsze 3 miesiące po porodzie powinnaś jedynie pracować z oddechem, zwracać uwagę na mechanikę ciała i spacerować.

#2 Brak skupienia na oddechu: Samo oddychanie może sprawić, że będziecie bardziej sprawne. Dlatego od razu po porodzie róbcie sobie sesję oddechowe, dzięki lepiej przygotujecie swoje ciało na wysiłek fizyczny. Dobrze przygotowane ciało to lepsze rezultaty.

#3 Robienie brzuszków: Wiele mam uważa, że brzuszki są najlepszym ćwiczeniem na pozbycie się brzuszka ciążowego. W rezultacie jest zupełnie odwrotnie. Wszelkie ćwiczenia, które zwiększają ciśnienie wewnątrzbrzuszne powodują, że brzuszek odstaje, ponieważ przestrzeń między mięśniami z lewej i prawej strony brzucha poszerza się. Powinnaś zrezygnować zatem z wszelkich skrętów brzucha i nacisków.

fot. istock.com

fot. istock.com

#4 Porównywanie się do innych: Wszyscy mamy tendencję do porównań. Warto jednak uświadomić sobie, że każda z nas jest inna, a ciąża również u każdej kobiety przebiega inaczej. Dlatego należy skupić się wyłącznie na sobie i własnych postępach.

#5 Długie, ale rzadkie treningi: Świeżo upieczona mama może mieć problem z wyjściem z domu i znalezieniem czasu tylko dla siebie. Dlatego niektóre mamy stawiają na długie, ale rzadkie treningi, co nie jest do końca dobre. Badania pokazują, że krótkie, ale intensywne treningi przynoszą najlepsze rezultaty. Pamiętaj jednak, aby intensywne ćwiczenia wykonywać dopiero po ok. 3 miesiącach od porodu. 

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.03.2023 18:43
ja stosowałam już wiele suplementów niby które miały sprawić że w miesiąc schudne 10 kg głupio w to wierzyłam przyznam .... sporo kasy wydane i nie pomogło. Jakiś czas temu byłam u nas w Poznaniu w centrum nie opodał św, Marcina na ul Ratajczaka jest sklep konopny konopna farmacja zaszłam tam i kupiłam dwie rzeczy yerba mate z konopiami i Muscle Care Green Tea wszystko kosztowało nie całe 40 zł znajdziecie ich w sieci ....Yerbe piłam 6 razy dziennie kapsułkę stosowałam jedna na dzień. w miesiąc może nie schudłam 10 kg ale 3 kilo ze mnie zeszło więc polecam jak ktoś chce pomału natruralnie gubić z wagi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.03.2023 08:55
Jak jest mały człowiek na świecie, to się zapomina o jedzeniu i na szybko się coś wpycha w siebie, to nie jest zdrowe. Ja od początku dbałam o dietę, w ciąży też, zawsze miałam przy sobie butelkę cisowianki i z resztą nadal pilnuję żeby bić wodę bo o tym zapominam. Nie było mi trudno wrócić do wagi sprzed ciąż, wystarczą zdrowe nawyki
odpowiedz
Polecane dla Ciebie