Codzienne spożywanie tego owocu pomaga w utracie wagi! Tak twierdzą naukowcy!

Odchudzanie to proces złożony, a najważniejsze w nim to zdrowe podejście do tematu
Codzienne spożywanie tego owocu pomaga w utracie wagi! Tak twierdzą naukowcy!
10.01.2023
Katarzyna Lemanowicz

Badania wykazały, że codzienne spożywanie awokado pomaga zmniejszyć tkankę tłuszczową w okolicy brzucha. Jakie są zalety jedzenia awokado codziennie i jakie są jego dodatkowe zalety? Tego dowiesz się poniżej!

Awokado – dlaczego warto jeść?

To tak uniwersalny owoc, pasuje dosłownie do większości potraw. Jest tak popularne, ze względu na swój smak i oryginalność, że możemy spokojnie wykorzystywać awokado w wielu przepisach. Jego właściwości odżywcze są nieocenione, a dodatkowo ostatnie badania wskazują, że spożywanie tego owocu przez 12 tygodni może być pomocne w utracie wagi.

Jedzenie awokado a odchudzanie

Wspomniane badanie przeprowadzano przez 12 tygodni w Uniwersytecie w Illinois. Przebadano 105 osób z nadwagą i otyłością. Celem badanie było zrozumienie związku między spożywaniem awokado a magazynowaniem tkanki tłuszczowej osoby dorosłej.

Przeanalizowano wyniki między dwiema grupami, gdzie jedna jadła codziennie posiłki, w których skład wchodziło awokado. Druga grupa spożywała te same składniki i kalorie, ale bez awokado. Porównując poziom magazynowania tłuszczu i ogólny stan zdrowia obu grup, naukowcy nie zauważyli żadnych różnic w przypadku mężczyzn. Natomiast odnośnie do kobiet, grupa, która jadła codziennie awokado cieszyła się zmniejszeniem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.

Oczywiście, dla potwierdzenia hipotezy potrzebnych jest jeszcze wiele badań i zdecydowanie warto przyjrzeć się związkowi spożywania awokado a przechowywaniu tkanki tłuszczowej u człowieka. Co więcej, ważne jest zrozumienie jak lokalizacja tłuszczu w organizmie wpływa na zdrowie.

Warto również pamiętać, że przesada w żadną stronę nie jest korzystna, dlatego nie ma co od razu wprowadzać awokado do codziennej diety w ilościach nieograniczonych. Pamiętajmy o tym, że awokado zawiera sporo tłuszczu i osoby, u których zdiagnozowane są problemy żołądkowe czy jelitowe mogą sobie tylko zaszkodzić.

Pamiętaj, żeby schudnąć musisz zastosować zdrową i dobrze zbilansowaną dietę, a także do codzienności wprowadzić aktywność fizyczną.

 

Przeczytaj również:

 

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Lena (Ocena: 5) 11.01.2023 09:21
Kiedyś nie przepadałam za awokado, tak samo jak za pomidorami czy piciem cisowianki. Z czasem wszystko się u mnie pozmieniało. Teraz jem i piję już wszystko tym bardziej jak coś może mi pomóc w odchudzaniu.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie