Jak schudnąć 5 kilogramów bez diety?

Masz dość testowanie coraz to nowych diet? Chciałabyś rozsądnie podejść do tematu odchudzania i przede wszystkim nie głodzić się?
Jak schudnąć 5 kilogramów bez diety?
16.12.2022
Katarzyna Lemanowicz

Istnieją sposoby, żeby w dość szybki sposób schudnąć do 5 kilogramów i to bez stosowania diety. Jak? Tego dowiesz się poniżej!

Czasami zwyczajnie w świecie brakuje nam już sił by przejść na dietę albo inaczej znaleźć tę skuteczną, która bez mnóstwa wyrzeczeń przyniesie oczekiwany skutek. Okazuje się, że kiedy zmienimy pewne nawyki żywieniowe jesteśmy w stanie schudnąć, a przynajmniej rozpocząć proces redukcji. Ten sposób jest bezpieczny zarówno dla twojego zdrowia psychicznego jak i fizycznego i zdecydowanie jest dużo bardziej satysfakcjonujący niż katowanie się wymyślnymi dietami.

Oczywiście ten sposób wymaga od ciebie cierpliwości i bycia szczerą wobec siebie, ale jeśli tylko spełnisz te dwa warunki to osiągniesz pierwszy krok do sukcesu.

Jak schudnąć 5 kilogramów bez diety?

Po pierwsze pij ziołowe napary

Postaw na oczyszczające napary ziołowe, dzięki którym nie będziesz odczuwać głodu, nawodnisz się i zdecydowanie poczujesz się lepiej. Ogranicz tym samym herbatę i kawę, które są pobudzające i powodują wzmożony apetyt. Pij dużo wody, a jeśli nie lubisz tego braku smaku dodaj do wody cytrynę, ogórka, pomarańczę, czy grejpfruta.

Po drugie wypróbuj przerywany post

Przerywany post to wyznaczenie sobie czasowego „okna” w ciągu dnia, w którym spożywasz pokarmy. Wybierasz przedział godzinowy, ale warunkiem jest, by po skończonym oknie żywieniowym nic nie jeść. Istnieje kilka rodzajów przerywanego postu: 12/12, 8/16, 4/20, a to jaki wybierzesz zależy od twoich przyzwyczajeń. Żeby można było uznać, że zachodzi autofagia, czyli naturalny mechanizm polegający na „zjadaniu” przez organizm zbędnych (uszkodzonych lub martwych) komórek to 12h. Autofagia czyli samozjadanie organizmu ma kolosalne znaczenie, gdyż prowadzi do oczyszczenia organizmu z fragmentów komórek, które są patologiami. Przed wybraniem jednej z opcji postu warto zasięgnąć konsultacji lekarza czy dietetyka. Oczywiście samo przejście na post nie wystarczy, konieczne jest również jedzenie zdrowej żywności, nisko przetworzonej i unikanie tego co doprowadza do nadmiernych kilogramów: słodycze, słodkie napoje czy posiłki wysoko przetworzone.

Po trzecie unikaj wszelkie zbędne dodatki z diety

Zamawiasz w restauracji teoretycznie dietetyczną sałatkę, po czym okazuje się, że jest polana taką ilością sosu, że mniej kalorycznie byłoby gdybyś zjadła hamburger? No właśnie, jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy zrezygnuj ze wszelkiego rodzaju sosów, soli czy sałatkowych dipów. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy jak kaloryczne wszelkie dodatki do posiłków, których używamy machinalnie.

Po czwarte dieta nie może wiązać się z poczuciem winy

Jeśli stale myślisz sobie, że musisz zrezygnować z wielu rzeczy by schudnąć, czy radykalnie zmienić swoje nawyki, albo co gorsza odczuwasz presję na sobie, to nigdy nie schudniesz. Przecież w tym procesie nie chodzi o to, żebyś się osądzała i dodatkowo dołowała. Poczucie winy musisz z siebie wyrzucić. Powinnaś uświadomić sobie, że twoją intencja nie jest przejście na dietę a zmiana życia i nawyków żywieniowych. Tu chodzi o twoje zdrowie, a gubienie zbędnych kilogramów to pozytywny efekt uboczny!

Po piąte prowadź aktywne życie

Aktywność fizyczna to nie tylko poprawa wyglądu, to także lepsze samopoczucie psychiczne jak i fizyczne. Wybierz taki sport, którego trenowanie będzie sprawiało frajdę. Bieganie, siłownia, pływanie, a może sporty drużynowe. Prawdę mówiąc nie ma większego znaczenia co, ważne żeby to była dla ciebie przyjemność, która w efekcie da pożądany efekt. Ważne jest również to, żeby sport był dla ciebie codziennością a nie okazjonalnym momentem.

W procesie odchudzania najważniejsza jest cierpliwość i wiara w to, że dasz radę. Najlepszą opcją jest metoda drobnych kroczków.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.03.2023 18:44
ja stosowałam już wiele suplementów niby które miały sprawić że w miesiąc schudne 10 kg głupio w to wierzyłam przyznam .... sporo kasy wydane i nie pomogło. Jakiś czas temu byłam u nas w Poznaniu w centrum nie opodał św, Marcina na ul Ratajczaka jest sklep konopny konopna farmacja zaszłam tam i kupiłam dwie rzeczy yerba mate z konopiami i Muscle Care Green Tea wszystko kosztowało nie całe 40 zł znajdziecie ich w sieci ....Yerbe piłam 6 razy dziennie kapsułkę stosowałam jedna na dzień. w miesiąc może nie schudłam 10 kg ale 3 kilo ze mnie zeszło więc polecam jak ktoś chce pomału natruralnie gubić z wagi
odpowiedz
Aneta (Ocena: 5) 19.12.2022 09:45
Nie miałam w planach się odchudzać, ale kilka kilogramów mi spadło jak zaczęłam pić więcej cisowianki i zdecydowanie więcej się ruszać. To wystarczyło jak widać.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie