Czy wieczorem należy jeść niewiele i lekko, żeby szybko schudnąć?

Ile prawdy jest w tym stwierdzeniu? Czy jeśli nie ograniczysz jedzenia będziesz gromadziła tłuszcz przez noc?
Czy wieczorem należy jeść niewiele i lekko, żeby szybko schudnąć?
fot. istock.com
02.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Według najnowszych badań prawda leży pośrodku. Generalnie, żeby być zdrowym powinno się jeść regularne i dobrze zbilansowane dania. Nie do końca dobrym rozwiązaniem jest pomijanie któregokolwiek z posiłków. Oczywiście, żeby schudnąć musisz zredukować ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia. Ale…! Warto pamiętać o tym, że kiedy przesadnie zmniejszasz spożywane kalorie w pierwszej kolejności tracisz mięśnie a nie tłuszcz! A przecież nie o to w tym chodzi.

Dobrym nawykiem jest jedzenie lekkiej kolacji

I idealną maksymą tutaj jest: „śniadanie jedz jak król, obiad jak książę, a kolację jak żebrak. Rano faktycznie warto postawić na pożywny i pełnowartościowy posiłek, tak by dać organizmowi energię do działania, do przebudzenia się. W zdrowym stylu życiu dieta to 70% sukcesu. Nie możesz zapominać o aktywności fizycznej. Co więcej, warto nauczyć się słuchania potrzeb organizmu, bo nie dla każdego optymalnym rozwiązaniem będzie zjedzenie niewielkiej kolacji, a rano obfitego śniadania.

fot. istock.com

fot. istock.com

Naukowcy z Instytutu Rowetta na Uniwersytecie Aberdeen ustalili, że w procesie odchudzania chodzi o kompleksową ilość spożywanych kalorii w stosunku do ilości spalanych kalorii przez cały dzień. I nie do końca ma tu znaczenie, czy jesz obfite śniadania, a lekkie kolacje. Najważniejszym jest jedzenie w sposób zrównoważony i rozsądny – takie nawyki nie przeszkodzą w utracie wagi!

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.11.2022 08:35
hamować apetyt np. Yera mate z konopiami redukuje apetyt !! ja stosowałam już wiele suplementów niby które miały sprawić że w miesiąc schudne 10 kg głupio w to wierzyłam przyznam .... sporo kasy wydane i nie pomogło. Jakiś czas temu byłam u nas w Poznaniu w centrum nie opodał św, Marcina na ul Ratajczaka jest sklep konopny konopna farmacja zaszłam tam i kupiłam dwie rzeczy yerba mate z konopiami i Muscle Care Green Tea wszystko kosztowało nie całe 40 zł znajdziecie ich w sieci ....Yerbe piłam 6 razy dziennie kapsułkę stosowałam jedna na dzień. w miesiąc może nie schudłam 10 kg ale 3 kilo ze mnie zeszło więc polecam jak ktoś chce pomału natruralnie gubić z wagi
odpowiedz
Beata (Ocena: 5) 03.11.2022 08:58
Chudnąć nie muszę, bo mam dobrą przemianę materii, więc w miarę szczupła jestem. Ale wieczorami fakt jem lekko, pije też cisowiankę przed snem ewentualnie herbatę w chłodne wieczory. Nie lubię się opychać na wieczór.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie