>

To jest hit nadchodzącej wiosny...!

Czyli wszystko o diecie sokowej!
To jest hit nadchodzącej wiosny...!
fot. istock.com
15.02.2022
Katarzyna Lemanowicz

Dieta sokowa jest jednym z najprzyjemniejszych i najpopularniejszych sposobów oczyszczania organizmu z toksyn. Polega ona na zastąpieniu stałych posiłków kolorowymi sokami owocowo-warzywnymi. Ich płynna konsystencja znacznie przyśpiesza proces trawienia oraz przenikania do organizmu wartości odżywczych. Taka kuracja jest idealnym wstępem do zmiany stylu życia oraz zgubienia kilku kilogramów.

Przygotowanie do diety sokowej

Przed rozpoczęciem kuracji zalecany jest kilkudniowy okres przygotowawczy. Dzięki niemu dieta sokowa będzie skuteczniejsza.

- Nikt nie lubi gwałtowanych zmian. Przygotowanie ciała do detoksu sprawi, że w momencie kuracji, ewentualne skutki uboczne nie będą odczuwalne, a sam organizm nie zacznie zapobiegawczo magazynować potrzebnej do funkcjonowania energii, która przełoży się na dodatkowe kilogramy – tłumaczy Katarzyna Czarkowska, dietetyk MójCatering. – Minimum trzy dni przed rozpoczęciem detoksu, należy zrezygnować ze spożywania dań typu fast food, mięsa – szczególnie tego tłustego, produktów mącznych i oczywiście cukru. Ważne jest, aby zrezygnować z mocnej kawy, herbaty, nikotyny i alkoholu – dodaje Katarzyna Czarkowska, dietetyk MójCatering.

Posiłki (4-5 dziennie) spożywane w trakcie okresu przygotowania do detoksu muszą być lekkie i regularne (co 3-4 godziny). Każdy poranek warto rozpocząć od szklanki wody z cytryną, która pobudzi organizm do działania. Nie można zapominać o  lekkiej aktywności fizycznej, takiej jak spacer, szybki marsz, jogging czy przejażdżka rowerem. Dieta nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby starsze i młodzież poniżej 16-go roku życia.

Przebieg diety sokowej

Kuracja nie powinna trwać przez okres dłuższy niż osiem dni,  ponieważ mogłaby doprowadzić organizm do niedoborów pokarmowych. Standardowo spożywa się dziennie 5-6 soków złożonych z  niesłodzonych warzyw i owoców z dodatkiem ziół. Najwygodniejsza opcją jest skorzystanie z oferty firm oferujących catering dietetyczny. Wybierając gotową dietę sokową ma się pewność, że jest ona odpowiednio zbilansowana.

Dieta sokowa

- W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów diet sokowych od diet oczyszczających, odchudzających aż po Sirtfood. Wszystkie produkty są w 100% naturalne, zdrowe oraz odpowiednio zbilansowane. Wykorzystujemy owoce i warzywa wyłącznie od sprawdzonych, lokalnych dostawców. Nie stosujemy barwników, konserwantów oraz cukru. Stawiamy na polskie, sezonowe produkty – mówi Katarzyna Czarkowska, dietetyk MójCatering – Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych diet sokowych połączonych z konsultacją dietetyczną. Oferujemy indywidualne podejście, skomponowanie diety zgodnie z preferencjami i stanem zdrowia - produkty – dodaje Katarzyna Czarkowska, dietetyk MójCatering.

Dieta sokowa – efekty i co dalej

Głównym efektem diety sokowej jest oczyszczenie organizmu z toksyn, a co za tym idzie – redukcja uczucia zmęczenia oraz regulacja pracy układu trawiennego. W ciągu pięciodniowej diety można stracić około 2-3 kg. Dodatkowo dieta sokowa pomaga zredukować problemy ze snem, pozytywnie wpływa na kondycję skóry, wzmacnia układ immunologiczny, wspomaga oczyszczanie wątroby oraz nerek.

- Po zakończeniu diety sokowej warto nadal odżywiać się zdrowo i regularnie. Jeżeli celem diety jest redukcja wagi, należy zachować ujemny bilans energetyczny. W MójCatering oferujemy bezpłatną konsultację w odpowiednim wyliczeniu zapotrzebowania na energię. Czas potrzebny na redukcję oraz liczba zrzuconych kalorii zależy od indywidualnych uwarunkowań organizmu – mówi Katarzyna Czarkowska, dietetyk MójCatering.

Dieta sokowa

Zanieczyszczone powietrze, szkodliwe substancje w jedzeniu, stres oraz brak ruchu powoduje, że w organizmie odkładają się toksyny. Głównym celem kuracji sokowej jest pozbycie się ich i przywrócenie pełnej harmonii oraz dobrego samopoczucia. Detoksykacji pomaga w pozbyciu się obrzęków oraz nadmiaru wody. Skóra staje się jędrniejsza i gładsza, a organizm odzyskuje siłę i energię do działania. Dieta sokowa pomaga nie tylko w utracie zbędnych kilogramów ale także pozwala uniknąć wielu chorób.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Milena (Ocena: 5) 17.02.2022 09:58
Raz na jakiś czas robię sobie domowy detoks sokowy, wtedy tylko piję soki, które przygotowuje w swojej wyciskarce, albo cisowiankę bez gazu. Dwa dni najczęściej tak robię i potem o wiele lepiej się czuję.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie