Płynny chlorofil kolejnym trendem na TikToku. Próbowałaś już?

Jakie są zalety płynnego chlorofilu?
Płynny chlorofil kolejnym trendem na TikToku. Próbowałaś już?
fot. istock.com
21.04.2021
Dominika Stanisławska

Z tego artykułu dowiesz się m.in

  • co to jest płynny chlorofil;
  • jak działa płynny chlorofil.

TikTok to niezwykła aplikacja. Można tam spotkać trenującą babcię, a także wynieść sporo dla siebie ze strefy wellness - chociaż jest wiele niebezpiecznych trendów, jak np.: piłowanie zębów pilniczkiem. Tym razem użytkownicy TikToka zaczęli odkrywać zalety płynnego chlorofilu.
Zobacz więcej: 
Dieta ketogeniczna - czy faktycznie można na niej schudnąć?

Płynny chlorofil - co to jest, jak działa?

Chlorofil to nic innego jak barwnik, który sprawia, że rośliny są zielone, odpowiada także za proces fotosyntezy. Występuje w warzywach, m.in. tych, które spożywamy, dlatego jego dobroczynne właściwości dla organizmu zaczynają odkrywać użytkownicy TikToka. W popularnej aplikacji coraz łatwiej znaleźć osoby, które opowiadają o pozytywnym wpływie chlorofilu na organizm. 
W popularnej aplikacji coraz łatwiej znaleźć osoby, które opowiadają o pozytywnym wpływie chlorofilu na organizm. 
fot. istock.com

Chlorofil zawiera przeciwutleniacze, które odpowiedzialne są za zmniejszenie występowania niektórych nowotworów - dlatego tak ważne jest spożywanie zielonych warzyw i owoców. Ponadto chlorofil dobrze wpływa na pracę jelit, ma działanie bakterio- i grzybobójcze, obniża poziom cukru we krwi i poprawia jej krzepliwość oraz wzmacnia odporność organizmu. Jest bardzo silnym antyoksydantem, dlatego powinien być codziennie spożywany pod postacią roślin, ale można go także suplementować.

Chlorofil działa pozytywnie na oczyszczanie organizmu

Głównym składnikiem chlorofilu jest chlorofilina i to właśnie ona odpowiedzialna jest za te wszystkie dobrodziejstwa, które tak chętnie spożywamy. Dostarcza do organizmu zwiększoną ilość tlenu, przez co nasze komórki są lepiej dotlenione, a wszystkie procesy - jak np.: spalanie tkanki tłuszczowej, przebiegają sprawniej i szybciej.
Zobacz więcej: 
Jak schudnąć podczas kolacji?

Chlorofil w płynie - jak stosować?

Jak każda substancja stosowana w nadmiarze, tak i chlorofil w płynie może powodować dolegliwości, jak ból brzucha czy biegunki. W praktyce wygląda to tak, że ciężko go przedawkować, a nasz organizm bardzo dobrze na niego reaguje. Płynny chlorofil jest doskonałym suplementem diety, dlatego warto go stosować. Oczywiście nie zastąpi on zrównoważonych posiłków i ćwiczeń, ale na pewno wspomoże zadbać o nasze zdrowie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie