Jak się zmotywować do diety?

W szczególności jak cały czas masz ochotę na słodycze i chipsy!
Jak się zmotywować do diety?
fot. istock.com
18.11.2020
Katarzyna Lemanowicz

Jeśli zgubiłaś entuzjazm i jedyne o czym myślisz to rzucić całą tę dietę i zjeść „coś słodkiego” coś niezdrowego” zatrzymaj się, pomyśl ile już osiągnęłaś i przeczytaj nasze rady jak wytrwać!

Jakby nie patrzeć dieta to wyrzeczenia, to nauka cierpliwości i przede wszystkim konieczność doskonałej organizacji czasu!

Jak się zmotywować do diety?

Zaplanowanie posiłków, ich wykonanie i pilnowanie się żeby nie podjadać, żeby trzymać się założonych reguł przynajmniej do momentu kiedy nie przyzwyczaisz się do nowego stylu jedzenia trochę trwa. Ale pamiętaj WARTO! A na pewno nie powinnaś rezygnować w połowie drogi.

Zobacz więcej: 10 zasad, dzięki którym zrzucisz nawet 3kg w ciągu 7 dni

Prawidłowo skomponowana dieta zawiera wszystkie składniki odżywcze, witaminy i składniki mineralne. Jest dopasowana indywidualnie do twoich potrzeb, smaków, rozkładu dnia czy aktywności fizycznej. Na początku każdej diety chudniesz, później w momencie kiedy organizm się przyzwyczai do trybu życia następuje zastój utraty wagi – stabilizacja. Następnie po ewentualnej modyfikacji diety i aktywności fizycznej możesz znowu stracić na wadze, aż do momentu osiągnięcia pożądanej masy ciała.

#1 Motywacja do diety - ponownie sprawdź swój cel

Kiedy tracisz z pola widzenia po co tak naprawdę to wszystko, usiądź, weź notes i zapisz jeszcze raz jaki jest twój cel. Jeśli to potrzebne stwórz plan od początku. Zastanów się co cię inspiruje, jeśli jest to konkretna waga, to zastanów się czy jest realna do osiągnięcia i czy przede wszystkim jest zdrowa.

#2 Motywacja do diety - ustawiaj cele krótkoterminowe

Metoda drobnych kroczków – znasz to? Odchudzanie, rozpoczęcie treningów to nie jest prosta sprawa. Zarzucenie siebie zbyt dużym wyzwaniem, mało realnym do osiągnięcia może bardzo szybko cię zniechęcić. Dlatego lepiej wyznaczaj cele na miesiąc, później modyfikuj i dostosuj do aktualnej sprawności i możliwości.

Jak zmotywować się do diety?

fot. istock.com

#3 Motywacja do diety - śledź wszystko poza wagą

Waga nie jest w 100% odpowiednim odwzorowaniem tego co dzieje się z Twoim ciałem. Bo treningi i nabieranie masy mięśniowej może jej nie zmieniać, ale twoje ciało nabiera mięśni, talia się wysmukla, zarysowują się mięśnie na nogach, pośladkach. Jeśli już potrzebujesz realnego potwierdzenia zmian to mierz się, raz w tygodniu i zapisuj. Zobaczysz efekty i od razu nabierzesz skrzydeł na kolejne tygodnie pracy nad swoim ciałem. Zwróć uwagę, że po każdym dniu zdrowego odżywiania masz więcej energii, lepiej śpisz, twoja skóra jest promienna, masz większą wytrzymałość na treningu.

#4 Motywacja do diety - zapytaj o radę eksperta

Jeśli czujesz, że to co robisz nie jest w 100% prawidłowe, że trochę się gubisz w tym cały świecie fit i zdrowych posiłków oraz treningów umów się na konsultację do dietetyka czy trenera personalnego. Podpowiedzą na co zwrócić uwagę, ułożą plan działania, z którym prościej będzie tobie przejść przez cały proces. Specjaliści w określonej dziedzinie pomogą ci w ulepszaniu zdrowych nawyków.

Zobacz więcej: Jak schudnąć podczas kolacji?

#5 Motywacja do diety - trenuj z przyjaciółkami/przyjacielem

Nie musisz działać sama. Niektórzy mają tak, że lepiej biega im się „z kimś” przy boku, a może dobrym pomysłem jest wspólna dieta z drugą połówką. Nie musisz tracić czasu na przygotowywanie różnych posiłków, a poza tym będziecie się wspólnie motywować i dopingować. Czasami pierwiastek zdrowej rywalizacji też pobudza do działania.

#6 Motywacja do diety - pokochaj siebie i rób zdjęcia

Nie wstydź się jeśli akurat teraz jest cię trochę więcej, głowa do góry i zrób zdjęcie (ale takie bez retuszu) przed i powtarzaj po każdym miesiącu. Efekty, które zobaczysz dodadzą skrzydeł i energii na dalsza pracę. Nie zapomnij o uśmiechu na każdym zdjęciu! To ważne!

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Gość (Ocena: 5) 20.11.2020 11:02
To jest dobre pytanie... Mi ciężko było zmotywować się do picia butelki mineralnej cisowianki w ciągu dnia a co mówić o zdrowej diecie :P
odpowiedz
Polecane dla Ciebie