5 rzeczy o których musisz pamiętać jeśli chcesz szybko schudnąć

Kiedy najszybciej możesz spodziewać się pierwszych efektów odchudzania?
5 rzeczy o których musisz pamiętać jeśli chcesz szybko schudnąć
fot. istock.com
19.10.2020
Katarzyna Lemanowicz

Jest wiele produktów na rynku, które obiecują szybkie efekty w odchudzaniu, od programów dietetycznych po cudowne herbatki odchudzające. Ale czy faktycznie można stracić zdrowo kilka kilogramów?

Jak skutecznie schudnąć?

Dietetycy podkreślają, że bardzo rzadko można spotkać osobę, która z powodzeniem schudła i utrzymała wagę. Przy narzuceniu sobie ekspresowego tempa gubienia kilogramów jesteś narażona w 100% na efekt jo-jo. Naukowe badania i doświadczenie dietetyków pokazują, że tylko rozsądne i powolne odchudzanie może zakończyć się sukcesem. Trzymaj się zasady, że najlepiej chudnąć 1-1,5 kilograma tygodniowo. Zwykle spektakularne, szybkie diety kończą się fiaskiem.

Jednak jeśli to cię nie przekonuje, musisz pamiętać, o tych 5 sytuacjach, na które jesteś narażona stosują DIETY CUD.

Zobacz więcej: Odchudzasz się i brakuje ci motywacji? Wiemy jak wytrwać na diecie

#1 Stres

Jedzenie mniej niż potrzeba organizmowi do prawidłowego funkcjonowania wyzwala produkcję kortyzolu – hormonu stresu. To właśnie wtedy dajesz za wygraną i sięgasz po wszystko co niezdrowe, czego sobie odmawiałaś. Zamiast chudnąć zwiększasz ilość tkanki tłuszczowej, która gromadzi się szczególnie w okolicy brzucha. Efektem jest złe samopoczucie, rozdrażnienie i spora warstwa tłuszczyku na brzuchu.

#2 Co zrobić, kiedy twój metabolizm zwalnia?

Tak! Wbrew pozorom będąc na bardzo restrykcyjnej diecie, twój organizm przestawia się na tryb oszczędzania energii. Można to określić jako włączenie trybu przetrwania. Spowolnienie metabolizmu to przede wszystkim magazynowanie i przechowywanie tłuszczu, żeby kolokwialnie mówiąc mieć siłę do jakiegokolwiek funkcjonowania.

#3 Nadmierny apetyt - jak sobie z nim poradzić?

Dieta restrykcyjna, eliminująca wiele grup produktów jedyne do czego doprowadzi to do nadmiernej chęci zjedzenia tego czego sobie odmawiasz. Może na takiej diecie wytrzymasz miesiąc, czy dwa, ale później jak pozwolisz sobie na mały cheat to włączy ci się tryb objadania i zjesz wszystko w zasięgu wzroku. Nie tędy droga!

Zobacz więcej: Jak się zmotywować do diety?

#4 Dieta cud nie istnieje

Kiedy przechodzisz na cud dietę i nie jesz wystarczająco, twój organizm czerpie najpierw energię właśnie z mięśni. Zamiast pięknie wyrzeźbionej i seksownej sylwetki, będziesz przemęczona, a twoje ciało mało jędrne. Pamiętaj, prawidłowo skomponowana dieta da ci siłę do efektywnych treningów, które pomogą w osiągnięciu wymarzonej wagi, rozmiarów i wyglądu.

Odchudzanie - jak skutecznie schudnąć?

fot. istock.com

#5 Jak uniknąć odwodnienia?

Zbyt szybka utrata masy ciała to też zbyt duża utrata wody. Woda ma kluczowe znaczenie przy prawidłowym funkcjonowaniu twojego organizmu. Eliminuje toksyny, dostarcza składniki odżywcze, ułatwia trawienie. Natomiast kiedy zapasy wody są na wyczerpaniu prawdopodobnie doświadczysz skutków ubocznych: bólu głowy, zaparć, skurczów mięśni i niskiej energii. Serio, niski poziom wody w organizmie odbiera chęci i siły do nauki, pracy czy zabawy.       

Zapamiętaj, nie istnieje dieta cud. Zdrowe, świadome odżywianie, aktywność sportowa, i chudnięcie max 1,5 kg tygodniowo jest idealne i najbardziej odpowiednie dla Ciebie. 

SONDA
Jesteś aktualnie na diecie odchudzającej?
Jesteś aktualnie na diecie odchudzającej?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie