Dzięki diecie 5:2 schudniesz, ale tylko jeśli robisz to właściwie!

Czym jest dieta 5:2? Na czym dokładnie polega?
Dzięki diecie 5:2 schudniesz, ale tylko jeśli robisz to właściwie!
fot. istock.com
03.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Dieta 5:2 to forma przerywanego postu, który wymaga dwóch dni totalnego postu i pięciu dni w miarę normalnego jedzenia – a to wszystko rozłożone na cały tydzień.To dość ciekawa i lekko kontrowersyjna alternatywa do całkowitego rezygnowania z pewnych grup żywności.

Dieta 5:2 - na czym dokładnie polega?

Plan tej diety obejmuje dwa dni prawie całkowitego ograniczenia liczby kalorii. W te dni postu poleca się jeść dwa posiłki dziennie: pierwszy w okolicach 200 kalorii, drugi około 300 kalorii. W sumie daje to 500 kalorii, a maksymalnie możesz zjeść do 600kcal. Ponadto dieta zakłada nie jedzenie (w te dwa dni postu) między godziną 14 a 18. W pozostałe 5 dni, kiedy nie pościmy, nie musimy ograniczać kalorii.

Zbyt piękne, żeby było prawdziwe…? Coraz częściej pojawiają się doniesienia naukowe traktujące o słuszności i skuteczności stosowania tej diety.

Zobacz więcej: Napój, którego powinnaś unikać, jeśli chcesz schudnąć.

Korzyści wynikające z diety 5:2 są to nie tylko utrata wagi. To szybsze usuwania tłuszczu z krwi i kontrola poziomu glukozy we krwi.

Dieta 5:2 - jak ją prawidłowo stosować?

Przez pięć dni jedz to na co masz ochotę (ale oczywiście bez skrajności). To z całą pewnością nie jest skakanie w stosy śmieciowego jedzenia. Przez pięć dni jedz rozsądnie, wybiera dobrej jakości mięso. Jeśli chodzi o dni, w których pościsz, to tak jak wspomnieliśmy wyżej: maksymalnie 600kcal i lekkie oraz zdrowe produkty.

Dla bezpieczeństwa, tak jak w przypadku jakiejkolwiek innej diety, a szczególnie jeśli nie jesteś pewna czy dany sposób żywienia jest dla ciebie odpowiedni najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie