Napój, którego powinnaś absolutnie unikać jeśli chcesz schudnąć!

Odchudzasz się, przeszłaś na dietę…! Wszystko świetnie, dbasz o dobór produktów spożywczych, zaczęłaś gotować, można powiedzieć, że jesz zdrowo.
Napój, którego powinnaś absolutnie unikać jeśli chcesz schudnąć!
fot. istock.com
01.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Na poważnie traktujesz cały proces zmiany trybu życia na zdrowy, siłownia, basen, twoim priorytetem jest odpowiednia ilość snu, pracujesz nad radzeniem sobie ze stresem. Została jeszcze kwestia tego co pijesz? Czy na pewno jesteś ostrożna i wybierasz to co naprawdę służy twojemu zdrowiu?

Istnieje kilka napojów, które nie są wskazane w trakcie procesu odchudzania, a w zasadzie powinno się ich stale unikać. A ten jeden jest najgorszy.

Odchudzanie - tego napoju unikaj!

Chodzi o napoje gazowane, gdzie średnio jeden to od 150 do 200kcal, a czasami ta wartość dochodzi nawet do 400kcal w jednej puszce (330ml). Wartość kaloryczna to jedno, a co z cukrem? Jedna puszka coli to aż 39 gramów cukru, co odpowiada prawie 8 łyżeczkom cukru.

Napoje gazowane są obciążone zbyt dużą ilością cukru, niepotrzebnie cię wypełniają, a dodatkowo jeśli pijesz napój gazowany z posiłkiem, możesz podwajać kalorie przyjmowane z posiłkiem.

Wiele badań naukowych, potwierdza, że napoje gazowane, szczególnie te słodzone cukrem są bezpośrednio związane z przyrostem masy ciała, cukrzycą typu 2, otyłością i chorobami serca.

Zobacz więcej: Po jakie zamienniki cukru warto sięgać?

Co z napojami słodzonymi sztucznymi słodzikami zamiast cukru? Czy to lepsza opcja?

Niekoniecznie, ostatnie badania wskazują, że sztuczne słodziki mogą zwiększać uczucie głodu, a tym samym spożywanie napojów gazowanych słodzonych sztucznymi słodzikami może powodować nadmierne spożycie kalorii i hamować utratę wagi.

Nie warto sięgać po gazowane napoje to nic innego jak puste kalorie i mnóstwo cukru. Jeśli masz trudności z odstawieniem napojów gazowanych na początek wypróbuj wodę gazowaną z dodatkiem świeżych owoców i lodu. Pyszne, skutecznie orzeźwiające i dozwolone na diecie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie